Dynamiters Blansko HK vs. HC Lvi Břeclav B – 5:4 sn

4.10.2015

V sobotu 3. 10. 2015 přivítalo Blansko na svém ledě tým z Břeclavi. Jednalo se o souboj týmů ze spodní části tabulky, kdy Lvi z Břeclavi se třemi body okupovali sedmou příčku v tabulce a Dynamiti bez bodu obsazovali pozici poslední. Naši kluci stáli před jasným úkolem, zvítězit.

Do zápasu nastoupili naši borci s chutí a v prvních deseti minutách byli i lepším týmem, ale nepodařilo se jim svoji aktivitu přetavit v branku. Následně aktivita začala uvadat, a jak je naším zvykem začali jsme se přizpůsobovat hře soupeře. Po individuálních chybách jsme soupeři nabízeli několik brankových příležitostí, ale výborně chytající Martin Šenk držel domácí mužstvo nad vodou. Šance, které si naše mužstvo vytvořilo, ztroskotávaly na nedůrazu v zakončení a nechávali jsme tak vyniknout břeclavského brankáře Foukala. Do kabin se šlo za stavu 0:0.
Druhou třetinu Blansko začínalo s oslabením, které si vykoledovalo pozdním příchodem. Přesilovku Břeclavi Blansko přestálo, ale následně po chybě v rozehrávce dovolilo soupeři skórovat. Blansko však pouhou minutu po inkasovaném gólu odpovědělo zásluhou Zdeňka Němce, který si od modré sjel mezi kruhy, kde dostal krásnou nahrávku od mantinelu a zavěsil. Necelé tři minuty na to skóroval Stejskal Pavel a Dynamiti šli do vedení v zápase. To však ztratili trestuhodně ve vlastní přesilovce chybou Sedláčka za vlastní bránou při rozehrávce, kdy se blanenský obránce nechal obrat o kotouč a břeclavský forvard pohodlně zakončoval do prázdné klece. Blansko to však nezlomilo a zásluhou Vystrčila šlo opět do vedení. A přetahovaná pokračovala. Břeclav srovnala 4 minuty před koncem třetiny, po té měl Kazda na hokejce jasný gól, ale břeclavský gólman neskutečným zákrokem jeho radost zhatil. Kazdovo zaváhání z následného buly napravil Marek Antoňů, který využil skrumáže před brankářem a Blansku znovu vystřelil vedení necelou minutu před koncem. Vedení Dynamitům však nevydrželo dlouho. Po další chybě v rozehrávce, 8 vteřin před sirénou, srovnal skóre břeclavský Sedláček, a tak se šlo, po třetině bohaté na góly, do kabin za nerozhodného stavu.
Třetí třetina byla už opatrnější oproti té předchozí. Žádný tým nechtěl udělat chybu. Blansko muselo přestát několik oslabení, to se podařilo i díky spolehlivému Martinovi Šenkovi. A když domácí Vystrčil pohrdl naprosto odkrytou břeclavskou brankou musely rozhodnout o vítězi samostatné nájezdy. Za Blansko jeli Tomáš Jílek, Zdeněk Němec a Ivo Kuběna. Nakonec rozhodovala až pátá série, kterou rozhodl Zdeněk Němec a připsal si tak rozhodující branku a celkově druhou v tomto zápase.

Předvedená hra obou mužstev odpovídala jejich postavení v tabulce, nicméně Dynamiti si letos poprvé sáhli na body a odrazili se tak ode dna. Věříme, že body budou už jenom přibývat a doufejme, že po třech.
Následující dvě kola odehrají Dynamiters na ledě soupeře. V sobotu 10. 10. jedou do Uherského Hradiště a 17. 10. Odehrají svůj zápas v Rosicích. Na domácím ledě se naši borci předvedou v sobotu 24. 10. proti Uherskému Ostrohu. Držte našim klukům palce a 24. 10. se na Vás opět těšíme na stadiónu v Blansku.