Dynamiters Blansko HK vs. HC Spartak Uherský Brod – 3:2

13.12.2015

Sedmnáctým kolem pokračovala v sobotu 12. 12. Krajská liga mužů Jižní Moravy a Zlína. Blansko hostilo na domácím ledě mužstvo z Uherského Brodu. Dynamiters nastupovali do zápasu po čtyřech výhrách v řadě, kdy poslední byla nad silným Uherským Ostrohem, a věřili si i proti Uherskému Brodu, průběžně čtvrtému týmu tabulky. Blansko se ale muselo vypořádat se ztrátami v základní sestavě, kdy do zápasu nemohli naskočit obránci Marek Antoňů ani Tomáš Kocman a navíc během zápasu musel odstoupit David Jakubec. Mezery v sestavě vyplnil trenér Grünwald hráči z B-týmu, kteří se v posledním zápase prezentovali velice dobrým výkonem.

Začátek zápasu se domácím nepodařil. Často pouštěli hostující tým do brejků a dávali tak Spartaku možnost vstřelit úvodní branku. Brod nabídnuté šance nezužitkoval a Blansko se začínalo dostávat do tempa. V průběhu třetiny se hra vyrovnala, domácí hokejisté svého soupeře několikrát zatlačili v jejich obranné třetině. Oba týmy drželi především gólmani, kteří v první třetině zlikvidovali všechny střelecké pokusy, a do kabin se šlo za bezbrankového stavu.
Druhá třetina už nebyla tak opatrná jako ta první a diváci se už v páté minutě dočkali první branky. Bohužel v síti domácích. Odpověď Blanska na sebe dlouho čekat nenechala a o minutu a půl později bylo srovnáno. To po buly vystřelil Rostislav Kopeček a odražený puk dopravil do brány dorážející Marek Pilát. Vyrovnaný stav Dynamiters trošku utlumil. Ukázkou mohla být nemohoucnost, kterou se prezentovali domácí při výhodě přesilových her, kdy se pomalu naši kluci nedostali ani do třetiny soupeře. Dynamiti také několikrát hostům poskytli několik brankových příležitostí, to když byli nedůrazní při vyvezení puku z vlastní třetiny. Všechny požáry však hasil typicky klidný Jarmil Vlach a pomáhal tak Blansku držet se v zápase.
Třetí třetinu Blansko zahájilo přesilovkou, ale předvedená hra tomu vůbec neodpovídala, jakoby byli kluci ještě hlavami v kabině. Po skončení přesilovky se přece jen Blansko dostalo před branku hostí a dokázalo i vstřelit gól. Ten však rozhodčí neuznal, protože písknul dříve než puk přešel brankovou čáru. A tak stále svítil na světelné tabuli výsledek 1:1. Na konci čtvrté minuty třetí třetiny hrálo Blansko opět přesilovku a tentokrát ji zahrálo skvěle. Jaroslav Hanzlík se neunáhlil a vybruslil od mantinelu mezi kruhy, odkud zakončoval. Hostující brankář ještě stačil zasáhnout, ale na dorážku Iva Kuběny už neměl a Dynamiters šli do vedení. Ihned po buly, ale mohlo být srovnáno, to když se dostal do samostatného úniku hráč Brodu, ale opět Jarmil podržel. Blansko bránilo výsledek zuby nehty, ale nic to nebylo platné, když po velice sporně neodpískaném zakázaném uvolnění se podařilo Spartaku vyrovnat. Co naplat. I tak byl výsledek 2:2 pro Blansko ucházející, ale zápas ještě neskončil. V posledních deseti minutách dostalo Blansko díky nedisciplinovanosti hostů několik přesilových her, ale nedařilo se žádnou využít. Až na tu poslední. Tu získali blanenští přesně dvě minuty před koncem. Blansko drželo puk ve třetině soupeře a nedávalo mu oddychnout. Obě mužstva ještě stačili využít oddechové časy, aby zkoncentrovaly síly do posledních vteřin zápasu. Blansko po buly získalo puk, Ivo Kuběna výborně vyvezl puk od mantinelu před branku. Jeho zakončení bekhendem hostující Málek ještě vyrazil, ale po následné skrumáži se puk dostal za brankovou čáru a sedm vteřin před koncem vypukla obrovská domácí radost. Gól byl nakonec připsán Stanislavu Sedláčkovi.

Blansko prodloužilo sérii vítězství na pět zápasů a připisuje si další velmi důležité body v boji o play-off. Opět se Blansko prezentovalo spíše bojovným hokejem než kombinační hrou, ale to je právě ta hra, která Dynamiters zdobí a jsou s ní úspěšní. Věříme, že forma, kterou teď Dynamiti mají, vydrží ještě dlouho a přenesou si ji i do roku 2016.
Poslední zápas v kalendářním roce 2015 sehrají Dynamiters na ledě Velkého Meziříčí, kam jedou v sobotu 19. 12. Držte našim kluků palce, ať opět podají dobrý výkon a poperou se o pěkný výsledek.
Další domácí zápas se bude hrát až 9. 1. v 18:00 na zimním stadionu v Blansko proti Rosicím.