Dynamiters Blansko HK vs. HC Spartak Velká Bíteš – 2:4

8.11.2015

V sobotu 7. 11. pokračovala Krajská liga mužů Jižní Moravy a Zlína svým desátým kolem. Byl to první zápas druhé části této soutěže a Dynamiters Blansko přivítalo na domácím ledě mužstvo z Velké Bíteše. Velká Bíteš letos patří k jedněm z nejlepších týmů soutěže a už od začátku sezóny se drží na předních příčkách tabulky. Pro Dynamiters tak představovali soupeře, na kterém mohli potvrdit svoji dosavadní zlepšující se formu a pokusit se favorita obrat o cenné body. To se však nakonec blanenskému týmu nepovedlo.

Do začátku zápasu vstoupili lépe hostující. Těm se už během prvních 17 sekund utkání podařilo vstřelit branku. Díky tomu se tak bítešským lépe dýchalo, i když se Blansko snažilo, co nejdříve na úvodní branku hostů odpovědět. Snaha domácích však připomínala „teorii chaosu“, čehož Spartak využíval a dostával se do několika slibných příležitostí, ty ale s přehledem likvidoval chytající Martin Šenk. Avšak do přestávky ještě jednou inkasoval a to po buly v obranném pásmu Blanska, kde se z druhé dorážky prosadil bítešský forvard.
Dynamiti se během přestávky v kabině dokázali uklidnit a vyříkali si chyby. Do druhé třetiny tak nastoupili mnohem koncentrovaněji než do třetiny první. Svého soupeře několikrát dostali pod tlak a nakonec z hole Tomáše Grünwalda snížili. Hrál se vyrovnaný hokej, který měl náboj i spád. Ale znovu přišly chyby ze strany Blanska a to, když svému soupeři nabídlo dvojnásobnou přesilovku. Spartak tuhle příležitost nezahodil a znovu odskočil Blansku na dvougólový rozdíl. Svůj náskok si pak s přehledem pohlídali až do konce třetiny.
Do poslední dvacetiminutovky opět naskočili blanenští jako vítr. Jejich snahou bylo, co nejdříve snížit náskok hostů. Svého soupeře tlačili, ale jak to bývá zvykem, koncovka byla znovu mizerná. Snížení se Dynamiti dočkali až po nahození Stanislava Sedláčka, které propadlo až do Alexovy branky. Střídání po té znovu pálil Sedláček, ale střela jen těsně minula horní roh. Bíteš ucítila, že blanenští hokejisté chytají druhý dech a znovu přidala na svém tempu. Svoji snahu zúročila při nedůrazném vyhození Dynamitů z obranného pásma a z protiútoku Grmela opět vrátil dvougólový náskok Spartaku. Naši borci se nevzdali, makali až do konce. Ke konci zápasu dostali ještě výhodu přesilové hry, během níž několikrát ohrozili branku soupeře. Nejblíže snížení byl opět Sedláček po souhře s Davidem Jakubcem, ale hostujícího Alexu nedokázal prostřelit. Bíteš už potom zkušeně dotáhla zápas do vítězného konce.

Musíme uznat, že Velká Bíteš hrála s přehledem a svůj náskok, který si vytvořila už v první třetině, s jistotou bránila. Naši kluci, stejně jako s Velkým Meziříčím, vstoupili vlažně do zápasu a to Dynamiters stálo dobrý výsledek, protože aktivní hra Blanska v posledních dvou třetinách oběma soupeřům dělala problémy. Nezbývá tedy nic jiného než se z chyb poučit do dalších zápasů. Čekají nás totiž teď těžké dvě kola, kdy v sobotu 14. 11. jedeme do Kroměříže a hned 17. 11. V úterý na státní svátek přivítáme na zimním stadionu v Blansku v regionálním derby celek z Boskovic. Držte proto našim borcům palce a 17. 11. se těšíme, že přijdete podpořit Dynamity v derby!

SPOLUFINANCOVÁNO:

Tabulka krajské ligy

# Tým Z V VP PP P Skóre B
1 HOKEJ Uherský Ostroh 1 1 0 0 0 101 3
2 HK Kroměříž 1 1 0 0 0 125 3
3 HC SPARTAK Uherský Brod 1 1 0 0 0 61 3
4 SK Prostějov 1913 1 1 0 0 0 73 3
5 HC Lvi Fosfa Břeclav 1 0 0 0 1 37 0
6 HC Uherské Hradiště 1 0 0 0 1 16 0
7 Dynamiters Blansko HK 1 0 0 0 1 512 0
8 HC Brumov-Bylnice 1 0 0 0 1 110 0
9 HC Boskovice 0 0 0 0 0 00 0