Dynamiters Blansko HK vs. HC Spartak Velká Bíteš – 3:2 sn

22.1.2016

Čtvrteční vložené 22. kolo Krajské ligy mužů Jižní Moravy a Zlína nabídlo souboj mezi Dynamiters Blansko HK a lídrem tabulky HC Spartak Velká Bíteš. Blansko nastupovalo proti soupeři, který v letošní sezóně působí suverénně, nabuzené z vcelku povedeného výkonu proti Boskovicím a na svého protivníka si věřilo.

Začátek zápasu se Blansku povedl a už ve čtvrté minutě šli Dynamiters do vedení, když Bíteš nechala úplně volného Tomáše Jílka mezi kruhy. Ten dokázal zaváhání hostů využít a procedit puk do Alexovi brány. Hosté se snažili o rychlou odpověď, ale proti byl v brance domácích opět spolehlivý Jarmil Vlach. Dynamiti poté ve svém snažení polevili a hosté toho zkušeně využili a ve dvanácté minutě se dočkali vyrovnání z hole Trnky. To Dynamiters opět nastartovalo a začali zase bojovat o každý kotouč. Zvýšená aktivita přinesla svoje ovoce. V patnácté minutě se trefil David Jakubec a Blansko bylo zase ve vedení. To bohužel domácí neudržely do konce třetiny. Hosté minutu a půl využili svoji přesilovku a skóre srovnali.
Druhá třetina byla v podání Blanska nemastná, neslaná. Dynamiti nabídli několik přesilových her Spartaku. Ten však ani jednu nedokázal využít i díky výborně chytajícímu Jarmilovi Vlachovi, a když se podařilo hostům Jarmila překonat, tak nám pomohlo štěstíčko a branková konstrukce. Do vyložených šancí se blanenští dostávali jen sporadicky a přesilové hry byly katastrofální. Nicméně výsledek 2:2 vydržel až do poslední periody.
Třetí třetina pokračovala, jak druhá skončila. Blansku se nedařilo, ale kluci bojovali. Bíteš bušila, ale ne a ne Jarmila prostřelit. Když se Blansko dostalo do přesilové hry, bylo to snad horší než, když se hrálo 5 na 5. Ukázkou může být i to, že při jedné početní výhodě ujížděl hostující forvard sám na domácí branku. Zastavila ho až záchranná brzda Zdeňka Němce a následné nařízené trestné střílení s přehledem chytil Jarmil. A protože Blansko opět nic nepředvedlo, zápas dospěl do nájezdů. V těch kraloval opět Jarmil Vlach, když chytil všechny tři nájezdy, a když se trefil ve třetí sérii Lukáš Zukal, Blansko mohlo slavit výhru za dva body.

Nutno dodat, že soupeř byl mnohem lepší, ale Blansko mělo velké štěstí a výborného Jarmila Vlacha v brance. Je trošku smutné, že slušný výkon předvedený v derby proti Boskovicím body nepřinesl a tento zápas, ve kterém Dynamiti hráli druhé, né-li až třetí housle, přidělil Blansku body dva. Body jsou to určitě cenné, ale pokud máme uspět i v dalších zápasech je potřeba odstranit ty hrubé chyby, kterých se stále a dokola dopouštíme.
V sobotu Dynamiters jede na led do Velkého Meziříčí, které mělo teď ve čtvrtek volno. Věříme, že naši kluci svůj výkon zlepší a poperou se o co nejlepší výsledek.