Dynamiters Blansko HK vs. HC Štika Rosice – 3:2 sn

15.1.2016

V sobotu 9. 1. sehráli Dynamiters Blansko svůj první zápas v letošním kalendářním roce 2016. Jako soupeř se jim postavilo mužstvo z Rosic. Vzhledem k postavení obou mužstvem v tabulce šlo o velice důležitý zápas v boji o play-off. Blansko si před tímto zápasem drželo pětibodový náskok právě před Rosicemi. Rosice, vědomy si toho, že v případě prohry už budou ztrácet propastných 8 bodů, dorazily v nejsilnější sestavě.

V první třetině byl vidět markantní rozdíl přístupu obou mužstvem k zápasu. Blansko, možná i vlivem předešlého volného kola, se dostávalo do tempa velice zlehka, kdežto Rosice do zápasu vlétli s vervou. Od úvodního buly se Štiky tlačily do obranného pásma Dynamitů a chytající Jarmil Vlach měl plné ruce práce. Snaha hostů se projevila úvodním gólem v páté minutě, kdy se prosadil Hakl, jenž vyjel z rohu a procpal puk mezi betony Vlacha. To bylo varování a také pořádné probuzení pro domácí hokejisty. Zvýšená aktivita blanenských hokejistů nestačila na vyrovnání, ale úspěšně bránila Rosicím skórovat. Ke konci třetiny rozhodčí poslal Dynamiters do tří proti čtyřem, když zákeřně provokujícího rosického forvarda srovnal Sedláček. Tento útočník Rosic se ještě v průběhu zápasu ukázal jako výborný adept na herectví vzhledem ke svým někdy až teatrálním pádům. Nicméně Rosicím se podařilo nabídnutou přesilovku využít a do kabin se šlo za stavu 0:2.

Do druhé periody už nastoupilo úplně jiné domácí mužstvo. Byla znatelná větší chuť a zarputilost po vyrovnání. Zlepšeným pohybem se Dynamiti dostávali do brankových příležitostí a více zaměstnávali hostujícího brankáře Petra Nosa. Snížení přišlo v šesté minutě druhé třetiny z hole Davida Bílého a o sedm minut později se Blansko dočkalo vyrovnávací branky z hole Marka Antoňů. Této brance však předcházelo několik nepochopitelných hrubek ze strany hlavního rozhodčího. Na vysvětlenou, totiž po střele Marka Antoňů se puk odrazil od zadní horní konstrukce branky zpět do hry. Rozhodčí nechal hru plynout. Blansko se udrželo v pásmu a po dalším nahození na branku se z dorážky prosadil Ivo Kuběna, ale vzhledem ke špatnému postavení rozhodčího dorážka přišla společně s písknutím a gól neměl být uznán, sudí však ukázal do branky. Následně po vlně nevole ze strany hostů si zavolal kapitány a uznal první branku Marka Antoňů. Čas však nebyl vrácen a tato situace se stala vcelku zmatečnou. Nebylo to jediné pochybení ze strany hlavního rozhodčího v tomto zápase. Tento ambiciózně arogantní člověk totiž dokáže až neuvěřitelným způsobem zkazit celý zápas oběma celkům a to potvrzoval až do závěrečné sirény zápasu.
Výsledek 2:2 vydržel až do konce druhé části.

Ve třetí třetině se obě mužstva soustředila na obranu a snažila se pohrozit z brejků. Všechny šance však vždy skončily v moci obou brankařů. Snad největší vzrušení opět přišlo ke konci třetiny, kdy asi minutu před koncem byl vyloučen rosický obránce. Blansko si vytvořilo několik slibných příležitostí, ale nakonec to byly Štiky, kdo nejvíce zahrozil. To se Hakl dostal do samostatného úniku a při zakončení byl faulován. Hosté se dožadovali trestného střílení, které však nedostali, i když by bylo na místě. Vysvětlení hlavního arbitra – Nepísknul jsem trestné, protože si se dostal do brejku faulem. Těžko v tom hledat nějakou logiku… Zápas tak dospěl do nájezdů.
Ze strany Blanska se k trestnému střílení postavili Martin Svoboda, Zdeněk Němec a Ivo Kuběna. Všichni úspěšně proměnili, a když Jarmil Vlach vychytal třetí nájezd Rosic, Blansko mohlo slavit.

Dynamiters si opět připsali vybojované vítězství a velmi důležité dva body, čímž odskočili Rosicím o šest bodů. Obraz hry ze strany domácích však nebyl optimální celých 60 minut a je potřeba zapracovat na chybách, kterých se naši kluci dopouštěli především v první třetině. Nyní nás čekají těžké zápasy s papírově silnějšími celky, ale my uděláme vše pro to, abychom podali co nejlepší výkon a třeba i urvali nějaký ten bodík.
Jako první nás čeká souboj s okresním rivalem z Boskovic. Derby se odehraje na ledě v Boskovicích 17. 1. v 17:00. Přijďte si zpříjemnit nedělní podvečer a podpořit náš tým svými hlasivkami, budeme se na Vás těšit!!!