Dynamiters Blansko HK vs. HK Kroměříž – 1:5

27.9.2016

V sobotu 24. 9. odehráli blanenští hokejisté 2. kolo krajské ligy proti Kroměříži. Tým Kroměříže jako každý rok patří k favoritům celé soutěže, a proto nečekal Dynamity vůbec lehký start na domácím ledě.
Od první minuty tým z Hané potvrzoval svoji roli favorita a pustil se do domácích v plné síle. Dynamiters však úspěšně odráželi jeden útok za druhým a zezadu je držel spolehlivými zákroky Jarmil Vlach. Hanáci svoji převahu přetavili v branku ve čtvrté minutě. Blansko to nezlomilo a stále se snažilo hrát svoji obrannou hru a hrozit z protiútoků. Bohužel však jako kdyby jim zvlhl prach. Když se v kroměřížské obraně vyskytla nedokonalost, zakončení domácích nebylo dostatečně důrazné a gólman hostů držel úspěšně čisté konto. Po dvaceti minutách však svítil na tabuli výsledek 0:2, to když se za Kroměříž prosadil v 17. minutě Nedbal.
Druhá třetina nepřinesla změnu ve výrazu hry. Hokejovější Kroměříž tlačila do obrany Blanska, ale skóre se měnilo pouze jednou a to ve 29. minutě, kdy Paksi přidal třetí branku Hanáků. Dynamiters ale měli světlé chvilky, kdy využili chyby v obraně hostů a několikrát se dostali do tlaku. Efektivita v zakončení však odpovídala výsledku, který svítil na výsledkové tabuli.
Třetí třetina opět nepřinesla žádnou změnu. Kroměříž navýšila svůj náskok na pět branek a Blansko se mermomocí snažilo překonat Svobodu. Nakonec se to Dynamitům podařilo, když se po pohledné akci prosadil Marek Pilát a Svobodovi čtyři minuty před závěrečnou sirénou sebral shootout.
Dynamiters nepodali vůbec špatný týmový výkon, ale jejich snahu sráží individuální chyby hráčů, které se daří soupeřům využívat. Do dalších zápasů se musí zlepšit efektivita zakončení a musí se Blansko vyvarovat klukovských zkratů.
Ve třetím kole, které se odehraje ve státní svátek ve středu 28. 9. a Dynamiti zavítají na horký led obhájce titulu Velkého Meziříčí a hned v sobotu 1. 10. nás čeká první derby proti Boskovicím v Blansku. Držte tedy našim klukům palce, aby z Velkého Meziříčí přivezli slušný výsledek a v sobotu přijďte osobně podpořit náš tým!