Dynamiters Blansko HK vs. Hokej Uherský Ostroh – 2:3 sn

25.10.2015

Tento víkend 24. 10. 2015, kdy se mimo jiné v Blansku konal Půlmaraton Moravským Krasem, odehráli hokejisté Blanska zápas proti silnému soupeři z Uherského Ostrohu. Vítěz minulého ročníku krajské ligy i letos pomýšlí na příčky nejvyšší a do Blanska přijel pro vítězství. Dynamiters však navázali na zlepšený herní projev ze zápasu z Rosic a byli tak minimálně vyrovnaným soupeřem.

Jak se naši kluci prezentovali od začátku v Rosicích zlepšeným pohybem, tak i na Uherský Ostroh vlétli s nadšením a vervou zvítězit. Hráče Ostrohu rychle napadali a znepříjemňovali jim tak rozehrávku a přechod do útočného pásma. Aktivita Blanska byla odměněna záhy. Už v páté minutě šli domácí do vedení po výborné práci Davida Jakubce v rohu, kde vybojoval puk pro Tomáše Jílka, který rozvlnil síť nad ramenem hostujícího brankáře. Nasazení i tempo neuvadalo a hra se tak přelévala z jedné strany na druhou. Uherský Ostroh se dostal do několika slibných příležitostí, ale vždy ztroskotával na výborně chytajícím Jarmilu Vlachovi. Po jednom ze závarů před hostující brankou se dokonce podařilo Dynamitům vstřelit další branku, ale kapitán Ivo Kuběna ukázal, že i v naší soutěži a za situace, ve které se Blansko nachází, se stále hraje fair play a hlavnímu rozhodčímu se přiznal, že puk dopravil do branky rukou, tím pádem gól nemohl být uznán a skóre zůstalo beze změny. Ke konci první třetiny šli domácí do oslabení a minutu před koncem se povedlo hostujícím výsledek srovnat „ušmudlaným“ gólem, kdy po několika nešťastných odrazech se povedlo hostujícímu útočníkovi přehodit rameno Vlacha.
Vývoj druhé třetiny pokračoval v nastaveném obrazu hry z třetiny předešlé. Oba týmy se dostávaly do brankových příležitostí, které vždy končily u brankařů. Bohužel Dynamiters se díky vlastní nedisciplinovanosti dostávali sami pod tlak. Avšak při jednom oslabení Blanska kapitán Kuběna zařadil snad o dva stupně vyšší rychlost, přebruslil obránce a dostával se do úniku. Hostující bek zatáhl za záchrannou brzdu a Dynamiters dostalo šanci trestného střílení. Kuběna jako správný kapitán nezklamal a s přehledem zavěsil. Vedení však netrvalo dlouho. V přetrvávajícím oslabení vypadl puk ze skrumáže na vrcholcích kruhů, kde byl nejvíce pohotový hostující forvard, který prostřelil Vlacha. Výsledek 2:2 vydržel až do přestávky.
Začátek třetí třetiny byl z pohledu našich borců poněkud vlažný a jen díky Vlachovi nešel Ostroh do vedení. I to probudilo domácí a znovu se hrál strhující zápas. Výsledek se však neměnil. Asi šest minut před koncem si vzal trenér Grünwald oddechový čas a stáhl hru na dvě pětky a připravil tak kluky ke konečnému tlaku. Dynamiti několikrát uzamknuli soupeře v jejich pásmu, ale z vytvořeného tlaku nic nevytěžili.
Zápas tak dospěl do samostatných nájezdů. Ty rozhodl až v páté sérii rozdílovou brankou hostující Neuwirth.

Po delší době jsme mohli vidět na domácím ledě výborný týmový výkon od našich kluků. Bylo zřejmé, že všichni chtějí dosavadní situaci zlomit a posunout se k lepším výkonům. Určitě se to povedlo, protože bod proti Uherskému Ostrohu je velice cenný. Nezbývá nic než jen říci: „Jen tak dál a nepřestávat!!!“

Další zápas mají Dynamiti na programu 28. 10. ve středu na státní svátek, kdy pojedou do Uherského Brodu a potom 31. 10. v sobotu, kdy na domácím ledě od 18:00 přivítají Velké Meziřící. Všichni fanoušci ledního hokeje jsou srdečně zváni!