Dynamiters Blansko HK vs. SK Minerva Boskovice – 0:4

18.11.2015

V úterý 17. 11. se odehrálo na ledě Blanska druhé ze šesti letošních okresních derby mezi Dynamiters Blansko HK a SK Minerva Boskovice. Obě mužstva vstupovala do zápasu úplně v jiném rozpoložení z víkendových zápasů. Blansko muselo skousnout vysokou porážku 9:2, kterou si přivezlo z Kroměříže. Boskovice naopak nasázely Uherskému Hradišti doma jedenáctku. Favoritem zápasu tedy znovu byly Boskovice, ale v takovýchto zápasech se může stát cokoliv.

Začátek zápasu spíše patřil domácímu Blansku, kterému se podařilo několikrát zamknout soupeře v jeho třetině, avšak k vyložené střelecké příležitosti se Dynamiti nepropracovali. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a diváci tak mohli vidět pohledný a bojovný hokej plný příležitostí. Skóre 0:0 vydrželo především díky výborně chytajícím brankařům a i obětavosti některých hráčů, jako například Marka Antoňů, který neváhal padnout do střely. Gólově se jako první prosadili hosté a to v šestnácté minutě, kdy se střela boskovického obránce odrazila přímo na hůl Václavíka, který bez váhání vyloženou příležitost proměnil. Gól domácí však nezlomil. Bojovalo se dál. Do konce třetiny přidal ale ještě jednu branku Fadrný, který střelou z ostrého úhlu nachytal domácího gólmana.
Do druhé třetiny Dynamiters vkročilo, jak už to bývá zvykem z posledních zápasů, vlažně a to neslo svoje důsledky. Řadou vyloučeních se dostávaly Boskovice do tlaku, který dokázaly už v páté minutě proměnit v branku. To když si vzal puk Fadrný a velice zkušeně si povodil domácího obránce i s brankářem. Následně šli hosté do oslabení. Dynamiti však nabídnutou přesilovkou pohrdli a po jejím skončení šli hosté do přečíslení tři na dva, které sehráli s lehkostí a navýšili tak svůj náskok na 4:0. V dalším dějství druhé periody už byli blanenští bezzubí a jen díky skvěle chytajícímu Martinovi Šenkovi Minerva svůj náskok nenavyšovala. Martin si poradil se samostatným únikem Fadrného i s nařízeným trestným střílením, ke kterému se postavil Skácel.
Do poslední třetiny Dynamiti vstupovali s touhou zdramatizovat zápas. Sice manko čtyř gólů je dost velké, ale není nemožné je smazat. To by ale produktivita útočníků nesměla být taková jaká je. I když se Blansko valilo s jedním útokem za druhým na branku Boskovic, gól z toho nevytěžilo. Vždy blanenští útočníci ztroskotali na hostujícím Chvátalovi. A protože Boskovice už žádný brankový příspěvek nepřidaly, utkání znovu skončilo jasnou výhrou Minervy.

Už ve druhém zápase se nepodařilo blanenským Dynamitům skórovat proti Boskovicím. Produktivita našich útočníků je bohužel mizerná a součinnost útoku s obranou v obrané fázi je až někdy chaotická. To jsou hlavní důvody, kvůli kterým není Blansko tam, kde by se čekalo. Doufejme, že na tom kluci zapracují a bude zase líp.
Teď Dynamiters čekají opravdu důležité zápasy, ve kterých, si troufnu říct, se rozhodne o jejich bytí a nebytí. V neděli 22. 11. jedou Dynamiti na led Břeclavi a 28. 11. potom přivítají doma Uherské Hradiště. Obě tyto mužstva musíme porazit, abychom se na ně bodově dotáhli a mohli ještě tak pomýšlet na play off. Držte našim kluků pěsti, ať jim přeje i trošku toho hokejového štěstí!