Dynamiters Blansko HK vs. SK Minerva Boskovice – 1:3

18.2.2016

V sobotu 13. 2. Pokračovala Krajská liga mužů svým 26. kolem a šlágrem tohoto kola byl souboj okresních rivalů, blanenských Dynamiters a Minervy Boskovice. I když se oba týmy v letošní sezóně pohybují v tabulce úplně na jiných koncích, vzájemné zápasy přináší vždy překvapivé momenty.
Od začátku zápasu to byl spíše taktický souboj, kdy obě mužstva vyčkávaly na to, s čím soupeř vyrukuje. Dynamiters, vědomi si ofenzivní síly hostí, pečlivě bránili. Boskovičtí však bez svého klíčového muže Fadrného jen těžko nacházeli recept na domácí obranu. Ani brankáři neměli tolik práce, kolik asi očekávali. Domácí Jarmil Vlach musel jen zlikvidovat několik střeleckých pokusů a na konci třetiny se vypořádat s dvojnásobnou přesilovkou. To hostující Chvátal zase likvidoval slibné pokusy Berky a Jílka. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 0:0.
Druhá třetina se opět nesla v duchu té první, i když gólových příležitostí začalo přibývat na obou stranách. V samostatném úniku se objevil boskovický Lysoň, ale Jarmil jeho nájezd zkušeně vychytal. To na druhé straně se zase Chvátal zaskvěl při tvrdé ráně Marka Antoňů. Obě mužstva však znovu nerozvlnily sítě a tak slušně zaplněné tribuny blanenského zimního stadionu si musely počkat, až co přinese závěrečná perioda.
Hned od začátku třetí třetiny mohlo jít Blansko do vedení a dostat tak favorita pod tlak, to když domácí Pavel Stejskal vystihl chybu v rozehrávce Minervy a hostující obránce musel zatáhnout za ruční brzdu, která znamenala nařízené trestné střílení. Pavel mířil mezi betony Chvátala, ale puk se mu nepodařilo procedit do sítě. A jak to už v hokeji bývá, pořekadlo: „Nedáš, dostaneš“, opět zafungovalo. O dvě minuty později využil totiž Popolanský zaváhání domácího obránce a po průnikové nahrávce Kárného v samostatném úniku nedal Jarmilovi šanci. Krutá rána pro domácí. Než se Dynamiti stačili vzpamatovat a pokusit se o odpověď za další dvě minuty přidává další hřebík do rakve Skácel. To už byla vidět na blanenských velká frustrace. A aby toho nebylo málo, za další dvě minuty z dorážky zvyšuje na 0:3 opět Popolanský. Zápas tím byl rozhodnut. Avšak z derby se neutíká a ani se neskládají předčasně zbraně. Dynamiters se ještě pokusili o poslední tlak a změnu skóre. Ta však přišla až čtyři minuty před koncem, kdy se krásnou trefou do šibenice prosadil Petr Bažant. S výsledkem 1:3 zápas nakonec skončil.
Bohužel opět se Blansko muselo sklonit před Boskovicemi, které vyhrály nejen na ledě, ale i v hledišti. Nicméně naši kluci předvedli bojovný výkon, do kterého vložili srdce a snažili se do posledních vteřin. Do konce základní části už zbývají jen dva zápasy, s Velkou Bíteší a Velkým Meziříčím. Vzhledem k tomu, že Dynamiters mají postup do play-off jistý, mohou si v utkáních vylepšit svoji psychickou pohodu a doladit nedostatky ve hře.
Zápas ve Velké Bíteši se odehraje v sobotu 20. 2. v 17:00 na místním zimním stadionu. Držte našim klukům palce.