Dynamiters Blansko HK vs. SK Minerva Boskovice – 1:6

3.10.2016

První okresní derby Krajské ligy mezi Blanskem a Boskovicemi se odehrálo první říjnový den na zimním stadionu v Blansku. Do zápasu vstupovaly v lepším rozpoložení hráči Boskovic. Minerva v předešlém kole totiž porazila Velkou Bíteš 8:4, to Blansko muselo překousnout druhou porážku s pětigólovým přídělem.
Začátek zápasu se domácím moc nepovedl, i když velkou měrou se na tom podílel také svými rozhodnutími arbitr zápasu. Hned ve druhé minutě totiž Boskovice měli výhodu přesilovky 5:3. Svoji šanci Minerva nepromarnila a po teči Veselého šla do vedení. Opaření Dynamiti se těžko vzpamatovávali a Jarmil Vlach musel čelit jednomu útoku Boskovic za druhým. Na Veselého navázal v deváté minutě hostující Šebek a Boskovice vedly o dvě branky. Ke konci třetiny v přesilovce dvakrát ohrozil branku Chvátala Zdeněk Němec ostrými ranami, ale skóre se nezměnilo.
Začátek druhé třetiny už byl ze strany domácích lepší, avšak do první šance se dostávají opět Boskovice, ale pokus Veselého zastavuje Jarmil. Na druhou stranu v samostatném úniku Martin Svoboda si vylámal zuby na Chvátalovi. O 30 vteřin později se už však boskovický Matouš prosazuje a Minerva odskakuje na rozdíl tří branek. V 36. minutě je nařízeno trestné střílení proti Blansku, které Panáček efektivně promění.
Třetí třetinu začínají Dynamiti s přesilovkou 5 na 3, ale bez úspěchu. Ve vyložené šanci Chvátal vychytal Iva Kuběnu, který se ocitl sám v mezikruží. Dynamiters je bezmocné a bezzubé a Minerva hraje v pohodě. Ve čtvrté minutě přidává pátou branku Matouš a je konec nadějí. Čestný úspěch Blanska zařizuje po pohledné akci zakončující Tomáš Grünwald. Před koncem třetiny ještě z dorážky upravuje výsledek na 1:6 Kárný a Boskovice tak můžou slavit vítězství v prvním derby letoší sezóny.
Bohužel Dynamiters nepředvedli vůbec dobrý výkon, snad z přemíry snahy zlomit sérii proher, byli naši kluci jako svázaní. Věříme, že se do příštího zápasu dají dohromady a ve Velké Bíteši ukáží, že letos nebudou patřit ke spodině Krajské ligy Jižní Moravy a Zlína.