Dynamiters Blansko HK vs. VHK ROBE Vsetín B – 6:2

27.10.2016

V rámci sedmého kola Krajské ligy mužů Jižní Moravy a Zlína hostilo Blansko B-tým Vsetínu a jednalo se souboj posledního s předposledním.
Do zápasu lépe vstoupili Dynamiti a svoji převahu promítli ve skóre už ve 4. minutě, když se prosadil Zdeněk Němec. Blansko dál tlačilo svého soupeře a nepouštělo Vsetín do vyložených šancí. Další brankový příspěvek přidali domácí až ve druhé dvacetiminutovce, když vsítil gól důrazný Marek Antal. Hosté ještě ve stejné minutě však našli odpověď, když po zmatku v domácí obraně překonal do té doby jinak bezchybného Martina Šenka Janošek. Dynamiters neopustili od své hry a nenechali tak soupeře se vzchopit. Ke konci druhé třetiny pak přidal Tomáš Jílek dvě trefy během dvou minut. Nejprve se prosadil v přesilovce z dorážky střely Sedláčka a po té jej vyslal do samostatného úniku krásnou přihrávkou Marek Pilát.
V poslední periodě se hostům povedlo snížit na rozdíl dvou branek. Marek Antoňů však vzápětí Blansku vrátil luxusní tříbrankový náskok, když se trefil přesně nad lapačku. Tím byl soupeř definitivně zlomen a Míra Berka pak následně upravil skóre na konečný stav 6:2 pro domácí.
Dynamiters si tak připisuje druhou výhru v letošní sezóně a vyhouplo se o pár příček nahoru v tabulce. Nyní čeká Dynamity dvojzápas. Během dvou dnů se utkají naši kluci s Uherským Hradištěm a Břeclaví. Oba týmy nebudou lehkým soupeřem, ale my věříme, že Blansko potvrdí výhru nad Vsetínem a získá tak 6 bodů do tabulky. Tímto Vás samozřejmě zveme na sobotní domácí utkání s Břeclaví, které začíná v 18:00 na ZS Blansko.