Dynamiters dokázali obrat druhý tým tabulky a z Ostrohu veze dva body za výhru v nájezdech

10.12.2018

B l a n s k o – V patnáctém kole soutěže zajíždělo Blansko na led druhého týmu tabulky – Uherského Ostrohu. Dynamiters dokázali zvrátit nepříjemnou sérii dvou proher a vítězství 3:2 po samostatných nájezdech znamená dva body pro Blansko.

Hokej Uherský Ostroh – Dynamiters Blansko HK 2:3 sn

(2:0, 0:1, 0:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Flora (Galuška, Nevídal), 12. Mika (Zalubil) – 30. Berka (Majola), 59. Jílek (Jakubec), rozh. náj. Vítek. Rozhodčí: Brzobohatý M. – Brzobohatý P., Husák. Vyloučení: 8:8, navíc Sedláček (DYN) 5+OK.

Sestava domácích: Lekeš (Valúch) – Maršálek, Kučera, Andrýsek, Žabčík, Rauš, Nevídal – Zalubil, Hendrych, Zalubil, Beneš, Galuška, Rauš, Ševčík, Flora Pet., Mika, Galuška, Flora Pav.. Trenér: Alois Miklík.

Sestava hostí: Šenk (Vystrčil) – Sedláček, Hejduk, Pilát, Němec, Hanzlík, Antoňů – Král, Drenčko, Vítek, Berka, Majola, Jílek, Antal, Šála, Grünwald H., Jakubec. Trenér: Zdeněk Grünwald.

Ostrožští hokejisté se hned v první části zápasu dostali do dvou brankového vedení. V osmé minutě se po nahrávce Galušky s Nevídalem prosadil Pavel Flora, jenž dostal puk poprve za záda Martina Šenka. O čtyři minuty později to bylo o dva góly. Zalubilův pas dokázal získat Vít Mika a i jemu se podařilo poslat puk do blanenské sítě. Po první třetině tak Dynamiters prohrávali 2:0.

Druhou část zápasu dokázali blanenští snížit stav utkání. V polovině zápasu dostal kotouč do své moci Richard Majola a po jeho pasu dokázal kotouč za záada Lekeše dostat hostující útočník Miroslav Berka, pro nějž to byla sedmá branka v sezóně – 1:2. Druhou část tak hvizd rozhodčího Brzobohatého ukončil za stavu 1:2.

Závěrečná část třetí třetiny dlouho nepřinášela branku. Fanoušci na zimním stadiónu v Uherském Ostrohu se dočkali až v předposlední minutě. Trenér Blanska, Zdeněk Grünwald, se rozhodl odvolat brankáře Šenka a v powerplay doklepl touš do sítě Tomáš Jílek, jenž se posunul do čela Blanenských střelců – 2:2.

Prodloužení branku nepřineslo a šlo se do samostatných nájezdů. Hned v první sérii se prosadil Jiří Vítek. Šenk za svá záda nepustil ani jeden puk a výhru pojistil svým nájezdem Tomáš Jílek. Blansko tak mohlo oslavit dva body.