Dynamiters nedokázali udržet výborné tempo z první třetiny a podlehli Velkému Meziříčí

6.1.2018

Dynamiters Blansko HK 1:6 HHK Velké Meziříčí

Branky a nahrávky: 49. Jílek (Sedláček) – 21. Pejchal (Vlašín, Křenek), 23. Rozmarín, 25. Sobotka (Matov, Křenek), 42. Ambrož (Burian, Pejchal), 43. Rozmarín (Burian, Šerý), 47. Křenek (Matov, Vlašín)

Blansko v sobotu přivítalo na svém ledě lídra tabulky. Nastupovalo do zápasu jako jasný outsider, ale tento papírový fakt nebyl v první třetině vůbec vidět. Bohužel na začátku druhé periody potrestali hosté několik chyb a dostali se do třígólového vedení. Závěrečná dvacetiminutovka měla podobný scénář a Velké Meziříčí odjíždí domů se třemi body.

Do první periody naskočilo Blansko aktivně a Velké Meziříčí mělo velké problémy s rozehrávkou. Po prvotním šoku se ovšem hosté do pár minut oklepali a hra byla vyrovnaná se šancemi na obou stranách. Hosté museli řešit před svojí brankou několik nepřehledných situací. Velkou šanci měl Drenčko, který se po chybné rozehrávce ocitl sám před Slavíčkem, ale během bruslařského manévru neudržel rovnováhu a nepodařilo se mu zakončit podle představ. Několik nepřehledných situací před svojí svatyní museli řešit i domácí, ale obětavá obrana v čele s brankářem Šenkem všechny vášně ofenzivy hostů rychle uhasila. Největší příležitost soupeře měl na své hokejce Rozmarýn, který trefil tyčku. Žádná z těchto akcí však nedospěla do úspěšného konce a do kabin se šlo po první dvacetiminutovce za nerozhodného stavu 0:0.

Začátek druhé části duelu byl pro Dynamiters noční můrou. V jednadvacáté minutě hosté otevřeli skóre, když Vlašín nahrál před branku Martinu Pejchalovi, jenž střelou z první překonal Šenka. O dvě minuty později se dostal do samostatného úniku Petr Rozmarín a blafákem skóroval, ale to nebylo vše. Rozhozená obrana domácích dovolila Velkému Meziříčí ještě jeden útočný zářez v této pětiminutovce, když v pětadvacáté minutě Matov nahrál Lukáši Sobotkovi a ten svižnou střelou vstřelil třetí gól svého týmu. Dynamiters poté uklidnili hru a i oni se začali dostávat do šancí, ale z jejich hry bylo znát zklamaní nad těmito třemi brankami. Dobrou příležitosti si připravil Jílek. Ten se šikovně natlačil až před branku a střílel, ale jeho střela neměla potřebnou razanci. Po rychlém začátku už žádné další góly do konce periody nepadly a Velké Meziříčí mělo tříbrankové vedení.

Závěrečná třetina vypadala podobně jako ta druhá. Hned ve dvaačtyřicáté minutě hosté navýšili svůj náskok, když Pavel Ambrož využil přesilovku. Ofenziva Velkého Meziříčí však stále neměla dost a minutu poté přidala již pátý gól. Petr Rozmarín se dostal k odraženému puku a trefil odkryté místo domácí klece. I přes veškeré komplikace Dynamiters opět uklidnili hru a dostávali se i do šancí. Největší měl Hynek Grünwald, který ujel sám na Slavíčka, zkoušel trefit mezeru mezi betony, ale gólman hostů byl úspěšnější.

Poslední branka hostů padla v přesilovce v sedmačtyřicáté minutě. David Křenek dostal přihrávku mezi kruhy a svižnou střelou překonal Šenka. O vítězi už bylo jasno, ale Blansku se přeci jen podařilo alespoň snížit dvě minuty po obdržené brance.  Sedláček opustil svůj post obránce, vyjel proti soupeři a vybojoval touš u modré čáry, posunul jej na Tomáše Jílka, jenž pohotově vystřelil z levého kruhu pro vhazování. Puk ještě tečoval domácí hráč a tak skončil až za zády Slavíčka. Ke konci duelu začali hrát hosté tvrdě a předvedli několik nehezkých zákroků na naše hráče, ale naštěstí se nikomu nic vážnějšího nestalo. Body však v tomto zápasu Dynamiters nezískali a soupeř si upevnil svoji první příčku v tabulce.

Autor: Jiří Komárek