Dynamiters nenavázali na výhru z domácího prostředí a v Kroměříži vysoko prohráli

18.11.2018

K r o m ě ř í ž – V rámci dvanáctého kola krajské ligy zamířil výběr trenéra Martina Světlíka na led Kroměříže. Tamnímu klubu nedokázali vzdorovat jen v úvodní části a díky nepovedené druhé třetině mohli na body zapomenout.

HK Kroměříž – Dynamiters Blansko HK

8:3

(2:1, 4:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 4. Vaněk (Jergl, Zavřel), 10. Vaněk (Brada), 22. Murín (Vaněk), 32. Murín (Merta), 35. K. Holík (Mynář, Frolek), 37. R. Šťastný (Vaněk), 41. Merta (Murín), 53. Jergl (Vaněk, Brada) – 15. Král (Drenčko), 57 Král (Drenčko, Sedláček) 59- Sedláček (Drenčko, Grünwald) .

Sestava domácích: Svoboda, Fajgl – Osina, Vávra, Jergl, R. Šťastný, Hubík, K. Holík – Merta, Jelínek, Murín, Zavřel, Vaněk, Brada, Mynář, F. Laciga, Frolek. Trenér: Zdeněk Bečka.

Sestava hostí: Šenk (Vystrčil) – Sedláček „C“, Němec, Pilát, Hanzlík, Jakubec, Král, Drenčko, Vítek, Jílek, Hussein, Majola, Grünwald, Nohel, Antal Trenér: Martin Světlík.

Dynamiters se snažili v rámci dvanáctého kola navázat na domácí výhru nad Uherským Hradištěm. V Kroměříži však od prvních minut kráčeli za výhrou domácí. V desáté minutě již vedli o dvě branky. V patnácté minutě sie po pasu Drenčka snížil Matouš Král a první třetina skončila za stavu 2:1. Na druhé dějství by blanenští hokejisté nejraději zapoměli. Domácí rychle navýšili své vedení a ačkoli Dynamiters své šance měli, tak se jim branku dát nepodařilo. Naopak domácí v druhé polovině třetiny excelovali a třemi góly upravili na 5:1.

V závěrečné části pokračovali Kroměřížští v navyšování skóre až na 8:1. Poté si vzali slovo Dynamiters a v 57. minutě snížil svou druhou brankou v zápase Matouš Král. To nebylo z pohledu Blanska vše a minutu před koncem definitivně uzavřel skóre Stanislav Sedláček. Dynamiters tak podlehli svému soupeři vysoko 8:3.