Dynamiters nestačili na Břeclav

23.12.2018

B ř e c l a v – Poslední zápas roku 2018 odehrálo Blansko na ledě Břeclavi. Vyrovnaný duel dospěl až do prodloužení, kde v jeho závěru rozhodli o výhře domácí. Rok 2018 tak přečká tým Martina Světlíka na deváté příčce.

Lvi Břeclav – Dynamiters Blansko HK 5:4pp

(1:1: 2:1, 1:2 – 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Nešpor (Abazaj, Lenkovič), 35. Sedláček (Zajíček, Klimovič), 40. Zajíček (Klimovič, Sedláček), 44. Gabriška (Průdek, Dora), 64. Lenkovič (Zháňal, Klimovič) – 18. Antal (Šála, Němec), 26. Král (Němec, Vítek), 49. Jílek (Grünwald, Berka), 57. Vítek (Němec, Drenčko). Rozhodčí: Kovařčík – Krátký, Poláček. Vyloučení: 7:8.

Sestava domácích: Martinčík (Foukal) – Dora, Göndör, Zugar, Papp – Průdek, Gabriška, Lenkovič, Zháňal, Klimovič, Nešpor, Abazaj, Zajíček, Juránek, Sedláček, Zapletal. Trenér: David Bartal.

Sestava hostí: Šenk (Vlach) – Pilát, Němec, Jakubec, Antoňů „C“, Hanzlík, Sedláček – Král, Drenčko, Vítek, Berka, Grünwald, Hussein, Jílek, Antal, Novosad, Šála. Trenér: Martin Světlík.

V první třetině se Blansku absolutně nezdařil vstup do zápasu, neboť už po 57 vteřinách šli domácí do vedení. V závěru však blanenští přidali vynutili si přesilovou hru a krátce po jejím skončení srovnal po spolupráci s Šálou a Němcem Marek Antal, který se trefil podruhé v řadě – 1:1. První třetina tak skončila nerozhodně.

Ve druhé části hry se jako první dostalo do vedení hostující Blansko. Při vyrovnané hře se kotouč po spolupráci veteránů Němce a Vítka dostal k Matouši Královi, jenž dostal puk do branky – 2:1. Srovnání přišlo pět minut před koncem třetiny, když se prosadil Sedláček. Patnáct vteřin před koncem třetiny dokonal obrat břeclavský Zajíček a Dynamiters před třetí částí ztráceli gól.

3. třetina měla podobný začátek jako ta první a hned z kraje se trefili domácí, tentkrát až ve čtvrtí minutě. Blanenska odpověď netrvala dlouho. Spolupráci Grünwalda s Berkou dokázal úspěšně zakončit Tomáš Jílek, který tak deset minut před koncem stáhl náskok Lvů na jeden jediný gól. Ten dokázal tři a půl minuty před koncem smazat Jiří Vítek a na jeho gólu se svou třetí nahrávkou večera podílel Zdeněk Němec.

Zápas dospěl do prodloužení, kde se 92 vteřin před jeho koncem prosadil Lenkovič a přisoudil druhý bod Břeclavi.