Dynamiters uhráli proti Spartaku bod

18.11.2017

Dynamiters Blansko HK 4:5 pr. HC Spartak Velká Bíteš

Branky a nahrávky: 7. Berka (H.), 29. Kuběna, 30. T., 51. Hanzlík – 8. Rosendorf (Touška), 28. Petrčka (Odvářka), 30. Račický (Florek), 37. Touška (Petrčka), 65. Grmela

Blansko v sobotu na svém ledě přivítalo tým HC Spartak Velká Bíteš a bitva to byla napínavá až do poslední vteřiny. V zápase rozhodovaly maličkosti. Diváci byli svědky divoké přestřelky mezi těmito rivaly a chladný je nenechal ani závěr, jelikož se rozhodlo až v prodloužení.

Dynamiters se do hry vrhli velice aktivně a vytvořili si několik dobrých příležitostí a jednu takovou dokázali i zužitkovat. V sedmé minutě Hynek Grünwald skvěle vybojoval touš a vystřelil na branku. Puk sice Alexa chytil, ale vypadl mu za záda a Miroslav Berka jej pohotově dorazil. Blansko pak bylo ještě více aktivnější a hrnulo se za druhou brankou, ale pak přišlo vyloučení Němce a Spartak tuto početní výhodu v osmé minutě dokázal využít. Luboš Rosendorf vypálil touš od modré a ten se doplachtil až za záda Vlacha. Poté měl lehce navrch Spartak a domácím chvíli trvalo, než se z vyrovnávací branky zmátořili, ale do konce třetiny další branka nepadla a do kabin se šlo za stavu 1:1.

Druhá perioda nabídla spoustu branek. Nejdříve zažil v osmadvacáté minutě smolnou chvilku Vlach, když Lukáš Petrčka za jeho klecí nahrával před branku, ale brankář Blanska si nešťastně sklepl touš za svá záda. Dynamiters však brzy poté vyrovnali. Konkrétně Ivo Kuběna, který si najel do útočného pásma a střelou z mezikruží překonal brankáře hostů. Velká Bíteš se však po chvilce znovu dostala do vedení, když Tomáš Račický dostal přihrávku mezi kruhy a svižnou střelou pod víko překonal Vlacha.

Ve třicáté minutě však vyrovnal Tomáš Grünwald a ukončil tak dvouminutovku, ve které padly čtyři branky. Následovala dlouhá pasáž plná šancí a většinu z nich měli právě naši borci, ale bohužel se jim nepovedla ani jedna využít. Naopak soupeř byl úspěšnější. Marek Touška si ve třicáté sedmé minutě najel na levý kruh pro vhazování a nenápadnou střelou prostřelil Vlacha mezi betony. Ačkoliv se Dynamiters snažili a měli i přesilovku, další branka do konce druhé dvacetiminutovky nepadla a hosté šli do kabin s jednobrankovým náskokem.

Ve třetí periodě Blansko šlo za vyrovnáním zuby nehty a nakonec se mu to také povedlo. Jaroslav Hanzlík střílel v jednapadesáté minutě od modré a střela doletěla až za brankovou čáru. Těsně před brankářem Spartaku stáli další hráči Blanska a Alexa vůbec neviděl. A jelikož další branka do konce třetí třetiny nepadla, tak se celé dějství utkání za stavu 4:4 přesunulo do prodloužení. Pouhých dvacet sekund před koncem skóroval Jan Grmela, jenž ujel sám na Vlacha a prostřelil jej. Dynamiters tak berou z dnešního utkání jeden bod.

Autor: Jiří Komárek