HC Spartak Velká Bíteš vs. Dynamiters Blansko HK – 8:2

21.9.2015

Začala sezóna 2015/2016 a náš tým Dynamiters Blansko hned na úvod odcestoval za prvním utkáním na led Velké Bíteše, finalisty minulé sezóny. Jak už bylo zmíněno v předešlém článku, tato sezóna nebude pro naše mužstvo vůbec jednoduchá. Nejenom, že se postupně zvyšuje kvalita soutěže díky příchodům hráčů z výšších soutěží do naší ligy, ale především se klub Dynamiters musí obejít bez pěti klíčových hráčů základní sestavy, a to Kamila Skácela (přestup do profesionální francouzské ligy inline hokeje), Petra Látala (pracovní vytížení), Pavla Tesaře (pracovní vytížení), Davida Bílého (pracovní příležitost v USA) a Mirka Berky (Erasmus). Tyto hráče bylo těžké nahradit, především dvojici Skácel – Látal, nicméně mužstvo se doplnilo hráči z B-týmu a vyrazilo do boje.

Z počátku se hrál opatrný hokej, kdy obě mužstva se snažila především neudělat chybu a přečíst taktiku soupeře. Postupem času se tempo zvyšovalo a zápas dostával spád. Naše mužstvo si vytvořilo několik velice slibných brankových příležitostí, ale vždy ztroskotalo na svém nedůrazu v zakončení nebo na bítešském gólmanu Alexovi. Samozřejmě jsme se nevyvarovali chybám v obraném a ve středním pásmu a nabídli jsme tak soupeři spoustu příležitostí ke vstřelení branky, to však nedovolil blanenský Vlach, který tak zatím odolával soupeřovým nájezdům. Ke konci třetiny nás, ale opustilo štěstí a do kabin se šlo za stavu 2:0 pro domácí mužstvo.

Do 2. třetiny nastoupilo naše mužstvo s odhodláním zápas zvrátit, ale bohužel přemotivovanost byla spíše na škodu, pramenily z toho až školácké chyby, kterých jsme se dopouštěli především v napadání soupeře a ve středním pásmu, kdy jsme si správně nepřebírali hráče a soupeř tak měl nespočet hokejových situací tři na dva a dva na jednoho. Do noty domácího mužstva také hrálo štěstí s jakým někdy proměňovali své šance. Za stavu 5:0 došlo k výměně brankářů týmu Dynamiters, do branky se tak dostal Martin Šenk. Ten po pár minutách bohužel znovu inkasoval. Ještě do přestávky se podařilo našemu mužstvu vstřelit branku, kdy při napadání v rohu obraného pásma Bíteše, s velkým štěstím dostal puk do branky Pavel Stejskal. Stav 6:1 nevydržel ani minutu, hned po buly se na nás řítili domácí hokejisté 3 na 2 a svoji příležitost proměnili brankou z dorážky. 7:1 a konec třetiny.

Třetí třetinu chtělo naše mužstvo především dohrát bez dalších inkasovaných branek, aby konečný výsledek nebyl dvouciferný. Tento cíl byl nakonec splněn. Bíteši se podařilo vsítil už pouze jednu branku. I nám se podařilo zkorigovat skóre a to díky bojovnosti Davida Jakubce v rohu soupeřova obranného pásma, kde udržel puk na hokejce a po objetí branky jej předložil Tomáši Jílkovi, který krásně zavěsil. Konečný stav 8:2.

První zápas v sezóně se nám vůbec nepovedl, jak herně, tak ani takticky. Z tohoto utkání však vyplynuly na povrch chyby, ze kterých se můžeme jenom poučit a zapracovat na nich v dalším průběhu sezóny. Budeme věřit, že se Dynamiti rychle oklepou a připraví se na nadcházející zápasy s Kroměříží (26. 9. 2015, ZS Blansko 18:00) a Boskovicemi (28. 9. 2015, ZS Boskovice 17:15) a podají výborný výkon.