HC Štika Rosice vs. Dynamiters Blansko HK – 4:7

8.2.2016

V sobotu 6. 2. 2016 Dynamiters Blansko zahájilo na ledě Rosic poslední čtvrtou sérii zápasů základní části. A zápas to byl velmi důležitý. Blansko si totiž vítězstvím mohlo zajistit už jistý postup do play off, na druhou stranu Štiky po sérii porážek potřebovaly už konečně vyhrát a zachovat si naději postupu právě do vyřazovací části soutěže.
Důležitosti zápasu si byly obě mužstva vědomy a hned od prvních minut to bylo na ledě znát. Nikdo nechtěl udělat první chybu a tak byla vidět spíše obranná hra. První kdo se osmělil, byl tým Dynamiters, který zasypal domácího brankáře Čížka několika střeleckými pokusy. Rosice se rozjížděly pozvolna a jen sporadicky prověřili Martina Šenka v brance Blanska. Avšak několika rozhodnutími rozhodčího, který posílal Dynamity na trestnou lavici jak na běžícím pásu, se Štiky dostaly do zápasu a i v desáté minutě do vedení. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a za dvě minuty kapitán Ivo Kuběna srovnal. Za minutu a půl už šli Dynamiters do vedení po trefě Tomáše Jílka. S jednobrankovým náskokem Blanska skončila i první třetina.
Rosice na začátku druhé periody využily nedůrazného vyhození a stav srovnaly. Ale Dynamiti, po vzoru z předchozí třetiny, za minutku a půl byli opět ve vedení, to když Marek Antoňů propálil vše, co před ním stálo i leželo. Pak se hra začala až neuvěřitelně kouskovat, to když hlavní arbitr pokračoval ve svém představení. Zápas tak místo pohledného hokeje připomínal spíše komedii, kterou podtrhl blanenský Tomáš Kocman, to když trestuhodně namazal domácímu Buhajovi, který srovnal skóre na 3:3. Blansko si však vedení opět vzalo zpět a to necelou minutu a půl před konce třetiny. Zdeněk Němec posunul puk po modré čáře na střed Stanislavu Sedláčkovi a ten se v zakončení nemýlil.
Třetí třetinu začali blanenští hokejisté výborně. Už ve druhé minutě výstavní střelou Petra Bažanta na vzdálenější tyč, odskočili naši kluci do dvoubrankového vedení. Na rozdíl tří branek zvyšoval v osmé minutě Ivo Kuběna a zápas se zdál rozhodnutý. Rosice však nesložily zbraně a po výborně sehraném signálu na buly snížily. Blansko si bylo vědomé svého náskoku a už se soustředilo spíše na bránění a plnění taktického plánu, čímž nepustilo Štiky do soustavného tlaku. Minutu před koncem potvrdil vítězství Dynamitů Zdeněk Němec.
Vítězství 7:4 je nejvyšší, které si Dynamiters v letošním ročníku připsali a zároveň po prohře Uherského Hradiště si tímto vítězstvím naši kluci zajistili postup do vyřazovacích bojů Krajské ligy. Další zápasy tak mohou blanenští odehrát v psychické pohodě.
Příští kolo bude opět okořeněné okresním derby mezi Dynamiters Blansko HK a SK Minerva Boskovice. Zápas se odehraje na zimním stadionu v Blansku v sobotu 13. 2. v 18:00. Přijďte si zpříjemnit sobotní večer a podpořit naše kluky svými hlasivkami. Těšíme se na Vás!