HC Štika Rosice vs. Dynamiters Blansko HK – 6:1

18.10.2015

V sobotu 17. 10. 2015 zavítali hráči Dynamiters Blansko na led do Rosic. Rosické Štiky se před tímto zápasem hřály na průběžném pátém místě tabulky a papírově tak vstupovaly do tohoto utkání jako favorité. To blanenští hokejisté spadli po pěti kolech opět na dno tabulky a odjížděli do Rosic s velkým odhodláním odrazit se ode dna a ukončit tak sérii porážek.

Od prvních minut zápasu Blansko vlétlo na svého soupeře s obrovskou chutí tento zápas vyhrát. Vytvořilo si několik slibných příležitostí a svého soupeře nepouštělo do vyložených šancí. Dokonce se podařilo Blansku už ve čtvrté minutě svůj tlak přetavit i v regulérní branku, kterou však hlavní rozhodčí neuznal, z důvodu svého špatného postavení, díky němuž neviděl puk přejít brankovou čáru, i když puk byl za ní téměř o celých 20 cm. Blansko se ale touhle situací nenechalo zlomit a tlačilo dál. Do samostatného úniku se dostal Pavel Stejskal. Vyloženou šanci však neproměnil. Necelou minutu před koncem třetiny se Blansko nevyvarovalo jedné chyby v rohu svého obranného pásma, ze kterého vybruslil rosický forvard a vstřelil první branku utkání.
Vstup do druhé třetiny byl spíše v režii domácího mužstva, ale Dynamiti tlak ustáli a znovu se vrhli na rosické Štiky, hladoví po gólu. Hrálo se vcelku vyrovnané utkání a i díky malým rozměrům rosického hřiště měla hra rychlý spád. Blanenský tlak ale zlomila další zbytečná chyba tentokrát ve střídání. Nabídnutou přesilovku domácí využili. O minutu později došlo k přečíslení ze strany Rosic 4 na 2, které dokázaly využít, a rázem bylo skóre 3:0 pro domácí, což byl zlomový bod celého utkání.
Ve třetí třetině už naši kluci moc chtěli s danou situací něco udělat, ale byli v herní křeči. To rosičtí byli nabuzení ze vstřelených branek a v klidu čekali na naše chyby, které z přemíry snahy přicházely jedna za druhou. Za stavu 4:0 se povedlo Davidu Jakubcovi při hře čtyři proti čtyřem zkorigovat výsledek. To bohužel ale bylo ze strany Blanska vše. Do závěrečné sirény přidali domácí ještě dvě branky a stanovili tak konečný výsledek na 6:1.

Blansku se opět nepovedlo zvítězit. I když výsledek vypadá jednoznačně pro našeho soupeře, předvedená hra ze strany Dynamiters po většinu zápasu tomu vůbec nenasvědčovala. Doplatili jsme především na nevyužité šance v celém zápase.
Teď nás čeká těžký a ambiciózní soupeř z Uherského Ostrohu, kterého budeme hostit v sobotu 24. 10. v 18:00 na stadionu v Blansku. Přijďte podpořit naše kluky a pomoct jim ukončit šňůru porážek. Těšíme se na Vás!!!