HK Kroměříž vs. Dynamiters Blansko HK – 9:2

16.11.2015

V sobotu 14. Listopadu zavítalo naše mužstvo na led Kroměříže. Ta v posledních zápasech budí velký respekt především množstvím branek, které přiděluje ne jednomu soupeři. Proto jeden z hlavních cílů bylo odehrát důstojný zápas a pokusit se, co nejvíce domácí potrápit. Do sestavy Dynamitů se po delší pauze vrátil David Bílý a posílil tak útočné řady Blanska.

První třetina začala zvolna z obou stran, Blansko se soustředilo především na obranu, poučené z minulých let, kdy dostávalo právě v Kroměříži v prvních třetinách pořádnou „nálož“, která se těžko dotahovala. Kroměříž svůj pověstný brankostroj rozjížděla velice pomalu. Do prvních šancí se tak dostali Dynamiti a to když se Lukáš Zukal řítil na domácí branku z pravého křídla, následně zazvonila tyč kroměřížské svatyně, ale z obou akcí jsme gól nevytěžili. Do vedení šla Kroměříž až ve třinácté minutě v přesilové hře. Do přestávky se ještě povedlo Hanákům navýšit svůj náskok o jednu branku trošku šťastně zakončeným přečíslením dva na jednoho.
Druhá třetina už byla zcela v režii domácích. Zvýšili tempo, jejich přihrávky byly prudké a přesné na najíždějící hráče a to se Blansku těžce bránilo. Bohužel Kroměříž předváděla velice pohledný hokej, kterému jen Dynamiters stačili přihlížet. A proto také skóre 7:1 bylo zcela zasloužené.
Do poslední periody stáhl trenér Dynamitů sestavu jen na dva útoky. To pomohlo zvýšit tempo Blanska, ale branky to nepřineslo. Naše zakončení je prostě a jednoduše tristní… A když jsme se konečně trefili, soupeř okamžitě kontroval. Konečný stav 9:2.

Kroměříž tak potvrdila roli favorita a potěšila slušně zaplněné tribuny stadionu. To Blansko odjíždělo se sklopenými hlavami. Zápasy v Kroměříži jsou pro nás dlouhodobě neúspěšné a tento výsledek to jen potvrzuje. Bohužel takový je hokej. Je potřeba se z toho pořádně a rychle oklepat, abychom v úterý v okresním derby proti Boskovicím podali stoprocentní výkon a pokusili se získat cenné vítězství.
Přijďte nás tedy podpořit 17. 11. v 18:00 na zimní stadion v Blansku, budeme se na Vás těšit!