Hokej Uherský Ostroh vs. Dynamiters Blansko HK – 3:5

10.12.2015

V neděli 6. 12. zavítali hokejisté Blanska na led Uherské Ostrohu, druhého celku v tabulce krajské ligy. Dynamiters odjížděli s dobrou náladou, kterou si vylepšili třemi výhrami v posledních zápasech a také postupem v tabulce z posledního místa. I když v posledních letech Blansko body z Uherského Ostrohu nevozí, chtěli naši kluci navázat na výkony z předešlých soubojů a porvat se o dobrý výsledek. Nakonec se to povedlo nadmíru dobře.

V první třetině ostrožští na Blansko vlétli svým typickým agresivním útokem, kterým se vždy prezentují na svém úzkém domácím kluzišti. Nicméně Dynamiters se nenechali zastrašit a také párkrát pohrozili. Do vedení šli ve čtvrté minutě domácí, kdy zpoza branky propašoval puk za záda Martina Šenka domácí Míka. Blansko však s odpovědí dlouho neotálelo a v čase 5:40 vyrovnal skóre náš nejzkušenější hráč Zdeněk Němec. Trefa to byla vskutku kuriózní. Nahození Němce ze středního pásma brankář vyrazil, ale puk do vlastní brány si zametl z otočky domácí obránce. A aby těch „vlastňáků“ nebylo málo, další přidal právě domácí brankář Valúch, který si srazil nahození Davida Bílého za svá vlastní záda. A rázem to bylo 1:2 a Ostroch musel dotahovat. To se mu povedlo ještě v úvodním dějství, kdy vyrovnával Rauš.
Ve druhé části zápasu se už žádné kuriozity nekonaly. Blansko, vědomo si síly útoku svého soupeře, výborně bránilo střední pásmo a ve svém obranném pásmu nedovolovalo domácím trvalejšího setrvání. Dynamiti těžili především z rychlých protiútoků a rychlého přístupu v útočném pásmu k rozehrávajícím domácím obráncům, kterým tak dělali velké potíže a několikrát je tak donutili puk jednoduše odevzdat. Ostroh však mohl jít do vedení a to když proklouzli našim obráncům dva domácí útočníci a řítili se na naši branku. To by, ale naši svatyni nesměl bránit Martin Šenk. Ten si oba útočníky vychutnal jak se sluší a patří. Přečetl jejich záměr a výborným zákrokem nás podržel ve hře. Do konce třetiny gól nepadl a tak se šlo do kabin se stejným skóre jako po první třetině.
V poslední periodě chtěli domácí potvrdit roli favorita a vrhli se na nás jako hladová šelma. V páté minutě přetavili svoji snahu ve vedoucí branku. Blansko ale zbraně nesložilo, ba naopak. Naši borci se pustili do domácích bez bázně a hany a usilovali několikrát o vyrovnání. To se povedlo v čase 51:10 kapitánovi Ivovi Kuběnovi, který protlačil puk za záda domácího brankáře. Vyrovnaný stav blanenským vyhovoval a tak se ho snažili udržet až do konce třetiny. Domácí však spokojeni nebyli a bušili do naší obrany hlava nehlava, ale naše obrana byla pevná. Už se zdálo, že utkání dospěje opět k nájezdům, ale čtyřicet vteřin před koncem se objevil sám mezi kruhy David Bílý a domácímu Valúchovi nedal šanci ranou nad lapačku. Domácí si vzali time-out a odvolali brankáře. Jejich snahu však definitivně pohřbil Tomáš Kocman, který na modré čáře prohodil obránce a následně potvrdil naše vítězství trefou do prázdné branky Ostrohu.

Dynamiti prodloužili sérii vyhraných zápasů velmi cenným vítězstvím nad silným soupeřem z přední části tabulky. Náš výkon zdobila především bojovnost, obětavost a týmová spolupráce. Velkou zásluhu na vítězství mají i hráči B-mužstva, kteří letos poprvé naskočili ve vyšší soutěži a podali výborný výkon. Věříme, že tato forma nám vydrží hodně dlouho.
Dalším, kdo prověří Dynamity, bude celek Uherské Brodu, který přivítáme v sobotu 12. 12. v 18:00 na zimním stadionu v Blansku. Přijďte podpořit blanenské hokejisty a zpříjemnit si tak sobotní večer. Těšíme se na Vás!!