Hokej Uherský Ostroh vs. Dynamiters Blansko HK – 3:5

10.12.2015

V neděli 6. 12. zavítali hokejisté Blanska na led Uherské Ostrohu, druhého celku v tabulce krajské ligy. Dynamiters odjížděli s dobrou náladou, kterou si vylepšili třemi výhrami v posledních zápasech a také postupem v tabulce z posledního místa. I když v posledních letech Blansko body z Uherského Ostrohu nevozí, chtěli naši kluci navázat na výkony z předešlých soubojů a porvat se o dobrý výsledek. Nakonec se to povedlo nadmíru dobře.

V první třetině ostrožští na Blansko vlétli svým typickým agresivním útokem, kterým se vždy prezentují na svém úzkém domácím kluzišti. Nicméně Dynamiters se nenechali zastrašit a také párkrát pohrozili. Do vedení šli ve čtvrté minutě domácí, kdy zpoza branky propašoval puk za záda Martina Šenka domácí Míka. Blansko však s odpovědí dlouho neotálelo a v čase 5:40 vyrovnal skóre náš nejzkušenější hráč Zdeněk Němec. Trefa to byla vskutku kuriózní. Nahození Němce ze středního pásma brankář vyrazil, ale puk do vlastní brány si zametl z otočky domácí obránce. A aby těch „vlastňáků“ nebylo málo, další přidal právě domácí brankář Valúch, který si srazil nahození Davida Bílého za svá vlastní záda. A rázem to bylo 1:2 a Ostroch musel dotahovat. To se mu povedlo ještě v úvodním dějství, kdy vyrovnával Rauš.
Ve druhé části zápasu se už žádné kuriozity nekonaly. Blansko, vědomo si síly útoku svého soupeře, výborně bránilo střední pásmo a ve svém obranném pásmu nedovolovalo domácím trvalejšího setrvání. Dynamiti těžili především z rychlých protiútoků a rychlého přístupu v útočném pásmu k rozehrávajícím domácím obráncům, kterým tak dělali velké potíže a několikrát je tak donutili puk jednoduše odevzdat. Ostroh však mohl jít do vedení a to když proklouzli našim obráncům dva domácí útočníci a řítili se na naši branku. To by, ale naši svatyni nesměl bránit Martin Šenk. Ten si oba útočníky vychutnal jak se sluší a patří. Přečetl jejich záměr a výborným zákrokem nás podržel ve hře. Do konce třetiny gól nepadl a tak se šlo do kabin se stejným skóre jako po první třetině.
V poslední periodě chtěli domácí potvrdit roli favorita a vrhli se na nás jako hladová šelma. V páté minutě přetavili svoji snahu ve vedoucí branku. Blansko ale zbraně nesložilo, ba naopak. Naši borci se pustili do domácích bez bázně a hany a usilovali několikrát o vyrovnání. To se povedlo v čase 51:10 kapitánovi Ivovi Kuběnovi, který protlačil puk za záda domácího brankáře. Vyrovnaný stav blanenským vyhovoval a tak se ho snažili udržet až do konce třetiny. Domácí však spokojeni nebyli a bušili do naší obrany hlava nehlava, ale naše obrana byla pevná. Už se zdálo, že utkání dospěje opět k nájezdům, ale čtyřicet vteřin před koncem se objevil sám mezi kruhy David Bílý a domácímu Valúchovi nedal šanci ranou nad lapačku. Domácí si vzali time-out a odvolali brankáře. Jejich snahu však definitivně pohřbil Tomáš Kocman, který na modré čáře prohodil obránce a následně potvrdil naše vítězství trefou do prázdné branky Ostrohu.

Dynamiti prodloužili sérii vyhraných zápasů velmi cenným vítězstvím nad silným soupeřem z přední části tabulky. Náš výkon zdobila především bojovnost, obětavost a týmová spolupráce. Velkou zásluhu na vítězství mají i hráči B-mužstva, kteří letos poprvé naskočili ve vyšší soutěži a podali výborný výkon. Věříme, že tato forma nám vydrží hodně dlouho.
Dalším, kdo prověří Dynamity, bude celek Uherské Brodu, který přivítáme v sobotu 12. 12. v 18:00 na zimním stadionu v Blansku. Přijďte podpořit blanenské hokejisty a zpříjemnit si tak sobotní večer. Těšíme se na Vás!!


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

SPOLUFINANCOVÁNO:

Tabulka krajské ligy

PTýmZVVPPPPSkóreB
1.HC Brumov-Bylnice
2.SK Minerva Boskovice
3.HOKEJ Uherský Ostroh
4.SHKM Hodonín
5.HC Moravské Budějovice 2019
6.HK Kroměříž
7.HC Lvi Břeclav
8.HC Spartak Uherský Brod
9.HC Uherské Hradiště
10.HC Spartak Velká Bíteš
11.Dynamiters Blansko HK
12.HC Štika Rosice