Jarmil Vlach: Zapotil jsem se, byl jsem neustále v permanenci a puky mně trefovaly. Takže spokojenost

14.2.2019

U h e r s k é H r a d i š t ě – Klíčovým mužem v dresu Dynamiters byl v zápase s Uherským Hradištěm jednoznačně Jarmil Vlach. Maskovaný muž v bráně Blanska pochytal neuvěřitelné množství pokusů soupeře a výraznou měrou se tak podílel na výhře hostujícho celku poměrem 1:6.

Máte za sebou těžký zápas v Uherském Hradišti, kde jste musel předvést několik těžkých zákroků. Jak se vám chytalo?
Byl to velice těžký zápas. Hráli jsme se soupeřem, který je pod námi. Museli jsme tvořit hru a bylo na nás znát, že nám tato role příliš nesedí. V podstatě rozhodl až konec druhé části, kde jsme ubránili čtyřminutové oslabení tří proti pěti.

Již jste to zmínil, čtyři minuty ve třech proti pěti. Jaké to bylo?
Výborné! Zapotil jsem se, byl jsem neustále v permanenci a puky mně trefovaly. Takže spokojenost. (úsměv)

Hradiště tu přesilovku hrálo hodně kombinačně, těch střel bylo málo. Je to pro gólmana těžší?
Určitě je to horší. Tady je obrovské hřiště. Oni mají prostor, přihrávají si to křižně, musí se s nimi bruslit. Je těžší udržet koncentraci, ale tentokrát se to povedlo.

Do Hradiště jste přijeli jen s pěti obránci, je to pro vás, jako brankáře, v něčem jiné?
Vůbec. Kluci se s tím dokázali dobře vypořádat.

Až do posledních minut to bylo herně vyrovnané. Který gól vás definitivně uklidnil?
Tak mě uklidnil asi až ten šestý (smích). Zlomový byl určitě ten na 4:1, kterým jsme odskočili, je to znervóznilo a my jsme udrželi otěže zápasu.

V první třetině jste dostali jediný gól v utkání, mohl byste ho nějak přiblížit?
Dokázali jsme vyhrát buly, ale proskočil nám centr, který následně objel branku. Já se sice rychle přesunul, ale potom jsem se s ním pohnul zpátky do strany a tím pádem se mu otevřelo místo v bráně a on to dokázal trefit.

V dalším kole vás čeká Kroměříž. Může vám její styl vyhovat?
Myslím, že domácí zápasy s Kroměříží zvládáme. Hrajeme s nimi výrazně lépe než venku. Věřím, že body budou.