Kanonáda ve třetí třetině posunula Blansko na pozice zaručující play-off!

11.2.2019

B l a n s k o – Hokejisté Dynamiters se v zápase v Uherském Hradišti museli vypořádat s několika nepříjemnosti, včetně absence nejproduktivnějšího hráče a hlavního kouče. Tým okolo kapitána Marka Antoňů se však semkl a těžkého soupeře dokázal přehrát.

HC Uherské Hradiště – Dynamiters Blansko HK 1:6

(1:2, 0:0, 0:4)

Branky a nahrávky: 9. Antoňů (Vítek), 14. Vítek (Sedláček), 41. Král (Pilát, Vítek), 50. Král (Antoňů M.), 59. Antal (Antoňů T.), 60. Hussein (Berla, Sedláček) – 16. Kotačka. Rozhodčí: Goňa – Goňa, Šobáň.

Sestava domácích: Kubík (Oharek) – Hrabec, Kojecký, Uhříček, Tischer, Fridrich, Lišanik, Lažek – Větříšek, Forman, Burša, Kotačka, Nohál, Pavlásek, Kršjak,Krátký, Červenka, Šrenk. Trenér: Zdeněk Čech.

Sestava hostí: Vlach (Šenk) – Sedláček, Hanzlík, Antoňů M., Němec, Pilát – Berka, Jílek, Hussein– Grünwald, Vítek, Král – Majola, Antal, Antoňů T.– Nohel, Šála. Trenér: Milan Dobiášek.

Do zápasu v Uherském Hradišti vstoupilo Blansko s několika změnami v sestavě. Šenka v bráně nahradil Jarmil Vlach, v obraně se při absenci Miloše ukázalo jen pět obránců a největší změny doznaly útočné řady. Absentujícího Jakubce nahradil v první formaci Adam Hussein, jehož pozici využil k nakouknutí do dospělého hokeje syn kapitána Dynamiters, Tomáš Antoňů.

Hra na tři formace a pět obránců udržovala hráče Blanska hned v úvodu ve vysokém tempu. Využítí tlaku hostí přišlo v deváté minutě. V přesilovce zesílené o ponechanou výhodu nabil Jiří Vítek na modrou čáru Marku Antoňů, jenž ukázal, že před play-off jeho forma graduje, neboť svou dělovkou vymetl bližší šibenici. Domácí sice ohrozili Vlacha, ale ten si s jejich šancemi dokázal poradit a přišel trest pro Hradiště. Přesný pas Sedláčka našel rozjetého Jiřího Vítka, jehož brejk skončil druhým pukem v bráně domácích – 0:2. Hradiště hnáno nepříliš početnou návštěvou na zimním stadiónu se přecijen dočkalo snížení. Po obratu okolo brány Vlacha se domácímu útočníkovi povedlo protlačit touš do sítě a do druhé části se šlo za těsného vedení Blanska poměrem 1:2.

Druhá třetina příliš hokejové krásy nenabídla. Blanenští si sice vypracovali šance, ale jejich zakončení bylo, jak je již v posledních zápasech zvykem, tristní. Nepříjemný moment přišel v polovině zápasu, kdy se nechal na pět minut a do konce zápasu vyloučit Grünwald a následně dostal 2+2 minuty Vítek. Takřka čtyři minuty ve třech Blansko zvládlo v čele s výborným Vlachem a do třetí části šlo stejně jako předtím s jednogólovým náskokem.

Hned z kraje třetí části si vzal do své moci puk Vítek, jehož přesný pas skončil přímo na holi Piláta. S jeho střelou si brankář Hradiště poradit dokázal, ale na dorážku Matouše Krále byl již krátký – 1:3. V polovině třetiny dodal Blansku klid na hokejky opět Matouš Král, když zachoval chladnou hlavu a po vybruslení z pravé strany zamířil přesně do šibenice – 1:4. Uherské Hradiště hrálo v závěru zápasu vabank a to se jim vymstilo. Dvě minuty před koncem ujel po levém křídle Marek Antal, jehož ránu zastavila až síť. O chvíli později se z osy hřiště nemýlil Adam Hussein a bylo vystaráno. Blansko si domů odvezlo tři body za výhru 1:6 a díky prohře Uničova v Boskovicích se posouvá na pozici s pořadovým číslem 8!