Klíčem k úspěchu bude plnit si dané úkoly a hrát jako tým, říká Marek Pilát

9.10.2018

B l a n s k o – Zápas s Březinou dokázali Dynamiters zvládnout a zvítězit poměrem 5:2. Tři z pěti branek přidal obránce Blanska, Marek Pilát, který tradičně hraje v zadních řadách Dynamiters, na poslední dva zápasy však přesedlal do útoku a zazářil.

Zápas proti Březině jste ovládli poměrem 5:2. Jaký to byl z vašeho pohledu zápas?
Velice nepříjemný. Zejména z toho důvodu proti komu jsme hráli, protože soupeř hraje, tak jak hraje… Vždycky je to proti nim vyhrocené. Což si pamatujeme z okresu, kde hráli proti béčku. I přesto se nám dařilo a hráli jsme svoji hru.

Měli jste raketový start do zápasu, po třech minutách jste vedli 2:0. Jak moc to týmu pomůže?
Obrovsky. Hlavně díky tomu kolik nás tady bylo. Takový začátek strašně nakopne mužstvo a celý zápas to svým způsobem ovlivní. Dostali jsme se rychle do varu a zafungovalo to.

Proti Březině jste se prosadil třikrát. kterého gólu si vážíte nejvíce?
Těžko říct. Myslím si, že všechyn góly mají stejnou váhu. Hlavně musím poděkovat klukům, kterří mi to pěkně nachystali. Z velké části to je jejich zásluha.

Má na psychiku týmu velký vliv, když porazíte soupeře, který má o tolik hráčů více?
Určitě to má vliv. Pro nás to může být důležité, že se rozjedeme a bodově se chytneme. Po poslední výhře nad Břeclaví je tohle přesně to, co nám chybělo a co jsme potřebovali.

Panuje v kabině dobrá nálada pro dvou výhrách?
Hodně, asi jste to museli slyšet (smích), v kabině to žije. Doufáme že nám to dlouho vydrží.

Utkání bylo plné tvrdých zákroků a zejména v závěru jste se na střídačce hodně rozčilovali. Jak jste to vnímal vy?
Já se k tomu nerad vyjadřuju. Občas to nemělo nic moc společného s hokejem. Ke konci jsme se snažili dát si pozor a zbytečně se nezranit.

V sobotu přijede do Blanska Velká Bíteš. Co bude klíčové v cestě za dalšími body?
To stejné co s Březinou. Plnit si dané úkoly a hrát jako tým.

Ve třetí třetině spadl na Jarmila Vlacha kapitán hostí Adam Kozel a brankář Dynamiters vypadal otřeseně. Zatrnulo vám, když za sebe v zápase neměl náhradu?
To víte že zatrnulo (smích). Naštěstí je Jarmil charakter a zvládl to!