Krajský hokejový kolotoč pokračuje, Dynamiters míří do Vyškova, kde prověří Březinu

5.10.2018

B l a n s k o – Dynamiters čeká v sobotu 6.10. těžká zkouška. V rámci pátého kola krajské soutěže zajíždí do Vyškova, kde se střetnou s TJ Sokol Březina. Mimo jiné si můžete přečíst i krátký rozhovor s Martinem Světlíkem.

Sobotní soupeř Dynamiters, TJ Sokol Březina, je v krajské lize nováčkem. Po loňském úspěchu v okresní soutěži, kde ve finále porazili béčko Blanska, se tým okolo kapitána a manažera Adama Kozla přihlásil o soutěž výš. V dosavadním ročníku odehráli Březinští celkem čtyři utkání. Bodovat dokázali pouze dvakrát. V prodloužení dokázali přetlačit Břeclav a bod ukořistili na ledě Hodonína. Na domácím stadiónu se Sokolu bodovat nepodařilo. Pokud má v něčem tým Březiny problém, tak je to jednoznačně disciplína. Ani v jednom z odehraných zápasů nedokázali stlačit počet vyloučených pod deset.

Dynamiters za sebou mají dva těžké duely. Na ledě Brumova-Bylnice a domácí proti Břeclavi. V prvním zápase už Dynamiters sahali po prvních bodech za případnou remízu, ale 31 vteřin před koncem je o body připravil gól domácího týmu. Druhý den se proti Břeclavi představili v dobrém světle a ačkoli prohrávali již o dvě branky, tak se Blanenští semkli a dokráčeli k těsné výhře 5:4. Enormní podíl měl na výhře Tomáš Jílek, jenž se prosadil celkem třikrát.

KLUCI SE SNAŽÍ HRÁT A TOUŽÍ VYHRÁVAT, TĚŠÍ MARTINA SVĚTLÍKA

Dva zápasy ve dvou dnech, tři body. Panuje v týmu spokojenost?
Jsem rád že máme tři body. Škoda toho, že jsme venku nedokázali urvat alespoň ten jeden bod. Bylo to dost na hraně, ale nevyšlo to. Nedá se nic dělat, takový je hokej. Bohužel v téhle sestavě je to řekněme maximum. Spíš nadplán.

Pozitivem pro vás musí být skutečnost, že jste dotáhli dvoubrankové manko. Jak jste byl s výkonem svého celku spokojený?
Udělali jsme do druhé poloviny zápasu nějaké změny, stáhli jsme hru na dvě formace a zkoušeli jsme to dohrát. Soupeř hrál celou dobu s menším počtem hráčů, takže jsme si řekli že to zkusíme. Je to vývoj toho kolik máme hráčů a na jakých postech. Kluci se snaží hrát, chcou vyhrávat. Jsem že i po té dlouhé cestě z Brumova jsme zápas zvládli

Zejména v první třetině váš tým podržel gólman Jarmil Vlach. Jak jste vnímal jeho výkon?
Hned po první třetině jsem ho chválil. Bohužel obrana mu moc nepomohla. Brankář je nedílnou součástí hry a pokud gólman podrží svůj tým, tak to výrazně nasměruje mančaft k výhře.