Lev si na Dynamitech vylámal zuby

27.1.2018

Dynamiters Blansko HK 4:3 HC Lvi Břeclav

Branky a nahrávky: 20. Grünwald (Kazda, Kuběna), 23. Drenčko (Král), 33. Král (Drenčko), 37. Král (Kazda) – 10. Jajcay (Směřička), 49. Klauda (Průdek), 57. Čápek (Dora, Průdek)

Blansko v sobotu přivítalo na svém ledě svého souseda v tabulce. Břeclav sice otevřela skóre utkání, ale Dynamiti zvládli nepříznivý stav otočit, vytvořit si pohodlný náskok a dohrát zápas do vítězného konce. Tři body tak zůstávají po výhře 4:3 doma.

Začátek třetiny byl z obou stran lehce opatrnější, ale přesto bylo k vidění hned několik šancí. Velkou příležitost otevřít skóre měl Pilát, který střílel svižnou střelu od modré, ale puk se odrazil od tyčky ven. První branku nakonec vstřelili v desáté minutě hosté. Směřička střílel od modré a Andreas Jajcay ještě tečoval puk před brankou. Na to Šenk neměl šanci zareagovat. Blansko se však rychle z této rány zotavilo, začalo hrát aktivně, tlačit na soupeře a tato snaha nakonec přinesla své ovoce. Půl minuty před koncem třetiny totiž domácí vyrovnali. Dynamiters měli drtivý tlak v útočné třetině, před brankou clonil Tomáš Grünwald, jenž dorazil odražený touš za záda hostujícího brankáře a vyrovnal. Do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu 1:1.

Do druhé periody už naskočili domácí mnohem aktivněji a po necelých třech minutách se dostali do vedení a to dokonce ve vlastním oslabení. Král pohotově vyhodil touš, Michal Drenčko přebruslil obranu, byl první u puku a krásnou střelou z levého kruhu pro vhazování překonal Hübnera. Následovala pasáž hry nahoru dolů, kterou ukončila další branka Blanska v třiatřicáté minutě. Drenčko pálil z mezikruží, ale střela byla zblokovaná, vyletěla do vzduchu, kde ji sklepl Matouš Král přímo za záda hostujícího brankáře. Hosté ještě reklamovali, že to byla vysoká hůl a sudí se chvíli dohadovali, jestli branku uznají, ale nakonec usoudili, že bylo vše podle pravidel. Matouš Král byl však při chuti a za další čtyři minuty vstřelil svůj druhý gól, když si najel z levé strany před branku a bekhendovou střelou překonal Hübnera. Do třetí třetiny tak šli Dynamiters s tříbrankovým náskokem.

V závěrečné periodě byla vidět chuť soupeře vyrovnat. Břeclav aktivně napadala, ale domácí obrana v čele se Šenkem v brance dlouho odolávala. Poté však Lvi využili přesilovku, když Ivan Klauda operoval před brankou a dostal touš za brankovou čáru. Velké drama nastalo poté, co soupeř vstřelil v padesáté sedmé minutě kontaktní branku. Bronislav Čápek dostal kotouč před branku, střílel z první a překonal Šenka. A hned minutu poté Jajcay trefil tyčku. Hosté zkoušeli hrát ještě bez brankáře v šesti, ale i přes několik horkých chvil v brankovišti Dynamiters se stav nezměnil a po výhře 4:3 zůstávají všechny body doma.

Autor: Jiří Komárek