Miroslav Berka: Kéž bychom měli pokaždé takový nástup do zápasu

11.11.2018

B l a n s k o – Blanenští hokejisté duel s Uničovem zvládli v neuvěřitelném stylu. Dvěma góly a jednou asistencí se na výhře 5:2 podílel útočník Miroslav Berka.

Proti Uničovu jste měli perfektní vstup do zápasu, vy jste otevíral skóre na začátku páté minuty. Mohl byste svou první branku nějak přiblížit?
Dostal jsem přihávku mezi kruhy, byl jsem tam sám, takže jsem se rozhodl pro kličku do bekhendu a naštěstí se mi to povedlo zvednout a padlo to tam.

Měli jste doslova raketový start do utkání, v sedmé minutě jste vedli 3:0. Byl to záměr takhle na Uničov vletět?
Vždycky je to záměr, mít co nejlepší vstup do zápasu. Kéž by se to dařilo pořád. Každý tým by chtěl dát hned z kraje tři góly (smích).

Uničov se od prvních minut prezentoval tvrdou hrou plnou osobních soubojů. Očekávali jste to?
Pokaždé hrají tvrdě. Vždycky je to tvrdý zápas. Už jsme si na to u Uničova zvykli.

Ubojovaný výkon vám již po několikáté přinesl body. Dá se říct, že je to cesta k úspěchu?
Určitě. Uničov má určitě kvalitnější kádr než my. Ale narozdíl od nás do toho nedávají tolik sdce a bojovnosti. To, že můžeme hrát s každým jsme si už dokázali. Teď nesmíme polevit a pokračovat v nastavené, bojovné hře.

V oslabení tří proti šesti jste ujeli s Markem Pilátem. Marek střelou do tyče nabil vám. Očekával jste že budete muset zakončovat?
Myslím si, že mi to  Mára (Marek Pilát, pozn. red.) schválně o tyčku nahrál. Chtěl abych si dal druhý gól! (smích).

Dvě branky, asistence. Jste se svým výkonem spokojen?
Tak určitě. Potřeboval jsem to. Moc se mi nedařilo a jsem rád, že mi to tam padlo. Snad mne to posílí do dalších zápasů a budu přidávat víc branek.

V neděli vás čekají Boskovice. Jak se těšíte?
Moc se těším. S Boskovicemi jsou to vždy dva nejlepší zápasy v sezóně. Bude to vyhrocené, jako vždycky u derby. My máme dvě výhry v řadě, chceme svou šňůru prodloužit.