Nezvládnutí začátku nás příště může stát zápas, myslí si Marek Antoňů

18.1.2019

B l a n s k o – Kapitán Dynamiters dal svým výkonem proti Rosicím jasně najevo, že nepatří do starého železa. Ve druhé třetině dělovkou od modré čáry srovnal stav duelu na 1:1 a ve třetí části nasměroval svůj tým druhou brankou k tříbodové výhře.

Jaký byl zápas s Rosicemi z vašeho pohledu?
Těžký, proti týmům ze spodku tabulky musíme tvořit hru a pro nás jsou to ty nejhorší zápasy. Zase nás trápilo neproměňování šancí.

Všechny tři góly padly od obránců. Budete teď útočníkům radit jak na góly?
No měli by se probrat (smích). Už je to třetí, možná čtvrtý zápas, kdy máme nespočet šancí a nepadá nám to tam. Na jeden gól potřebujeme snad deset šancí, měli by se vzpamatovat.

Dva góly v jednom zápase v podání obránce. To se často nestává. Vzpomenete si, kdy jste dal naposledy dvě branky?
No, možná to už budou dva roky zpátky. Myslím si, že s Uherským Hradištěm.

Oba vaše góly padly v přesilové hře, jak byste je popsal?
V obou případech jsem dostal puk na modrou čáru, otevřel se mi prostor, popojel jsem si k brance a napálil jsem to tam.

První třetina nebyla z vašeho pohledu špatná, hodně vyloučených, hodně šancí soupeře. Bylo to tím, že soupeř neměl co ztratit?
Nene, za to může naše nedisciplinovanost. Trvalo nám, než jsme se dostali do hry a to by se nám nemělo stávat. Být to lepší soupeř, tak hned z kraje prohráváme o dvě, nebo o tři branky.

Do branky se po dlouhé době vrátil Jarmil Vlach, jak jste vnímal jeho výkon?
Já bych ho chtěl pochválit, že se dal dokupy a zvádl to (úsměv).

Nastoupil jste v obranném páru s nováčkem Lukášem Milanem, jaký na vás udělal dojem?
Hrálo se mi s ním dobře, když s námi bude jezdit častěji, tak budu rád. Podal dobrý výkon.

V sobotu vás čeká těžký soupeř v podobě třetího Hodonína. Co bude klíčové k tomu, abyste mohli pomýšlet na bodový zisk?
Neprospat začátek a proměňovat šance. V tom tkví úspěch.