Nová sezóna je tady, Dynamiters míří do Velkého Meziříčí

14.9.2018

B l a n s k o – Příprava je momentálně minulostí. Začíná nová sezóna a Blansko hned v prvním kole narazí na těžkého soupeře. V sobotu 15.9 v 17:30 začne zápas mezi Blanskem a domácím Velkým Meziříčím.

Příprava poukázala na nedostatky

V přípravě si Blansko zahrálo dvojzápas s týmem z Boskovic, což je úřadující mistr krajské ligy. Předsezónní část je velice důležitá, jelikož poukáže na nedostatky týmu, na kterých je třeba zapracovat. Během těchto dvou utkání se opakoval podobný scénář, který trápil Dynamity i loňskou sezónu. Tím scénářem jsou perfektní první třetiny, kdy svěřenci Martina Světlíka hrají při nejhorším stejně dobře jako soupeř a většinou si z úvodní periody odnášejí i náskok. Další dvě třetiny si tuto výhodu většinou nedokáží udržet a soupeř nakonec zápas otočí.

Potřeba je také to pověstné „štěstíčko“ v koncovce, které měl na svých hokejkách spíše soupeř. Každopádně i tak Blansko mistra ligy dokázalo potrápit a zapracuje-li na svých slabinách v herním projevu, bude pro soupeře z ligy velkou hrozbou.

Velké Meziříčí je těžký soupeř

Horácký hokejový klub skončil v loňské základní části na druhé příčce. S Blanskem odehrál celkem dvě utkání a ani jedno nedopadlo pro Dynamiters dobře. Na podzim v prvním vzájemném poměřování sil se sice Blansko z kraje zápasu dostalo do vedení 0:1, ale poté si vzali puk na hokejky domácí, zápas otočili a vyhráli jasně 11:1. V domácím prostředí Blansko sice dostalo méně branek, ale ani tak z prohry 1:6 nemohlo mít radost.

Velké Meziříčí odehrálo v přípravě o jedno utkání více než Blansko a ve všech třech kláních zvítězilo. První přípravný duel se Spartakem Velkou Bíteší sice jen o branku, ale v dalších utkáních proti Štikám z Rosic a týmu ze Světlé nad Sázavou náš sobotní soupeř dominoval. První duel letošní sezóny bude tedy doslova a do písmene křest ohněm pro naše hráče.

Autor: Jiří Komárek