Po dlouhé době čeká Blansko domácí utkání

13.10.2017

V letošní sezóně odehráli Dynamiters již čtyři utkání a pouze jedno z nich bylo na domácí půdě. Blansko zatím nemá ani bod a je na posledním místě, ale do klubu přichází Martin Světlík na pozici asistenta trenéra a to by mělo znamenat nový impuls pro Blansko. Naším sobotním soupeřem je celek z Kroměříže. Úvodní buly padne 14.10 v 18:00 a vy jej budete moci sledovat přímo na stadionu nebo na onlajnech.

Kroměříž bojuje o první příčky

HK Kroměříž je s osmi body za dvě výhry v základní hrací době, jedno vítězství v prodloužení a jednu prohru na čtvrté příčce. V posledním domácím utkání Kroměříž hostila na svém ledě celek z Velké Bíteše. Nejprve zaspala začátek a v první periodě dostala dvě branky. I po druhé dvacetiminutovce měli hosté dvoubrankový náskok, když Kroměříž prohrávala s Bíteší 1:3. Hanácký klub však dokázal ve třetí třetině změnit hru a vyrovnat. Tento obrat nakonec dotáhl v samostatných nájezdech. Je tedy jasné, že zítřejšího soupeře nesmí naši hráči podcenit ani za příznivého stavu.

12RM9577

Další přestřelka?

V loňské sezóně se oba celky střetly již ve druhém kole na ledě Blanska. Domácím se utkání příliš nepovedlo a prohráli 5:1. V patnáctém kole se ovšem potkaly znovu, tentokrát na ledě Kroměříže. Zápas to byl na branky opravdu bohatý, jelikož jich padlo celkem patnáct. Domácí Kroměříž nakonec porazila Dynamiters 9:6, ale duel to byl napínavý a dlouho nerozhodný. Navíc Dynamiters již letos v přípravě dokázali, že se umí poprat i s nepříznivým stavem. Oběma klubům jde o hodně a zítřejší utkání by mohlo přinést pohledný hokej plný šancí a branek.

Autor: Jiří Komárek