Po vyrovnaném duelu odjíždí Kroměříž domů se všemi body

14.10.2017

Dynamiters Blansko HK 3:6 HK Kroměříž

Branky a nahrávky: 31. Bílý (Kazda), 37. Hanzlík (Bílý), 39. Jílek (Pilát, H.) – 6. Zavřel (Šťastný), 32. Jelínek (Lainka, Osina), 39. Šťastný, 48. Vaněk (Osina), 48. Brada (Gazda), 58. Merta (Jelínek, Osina)

Dynamiters odehráli 14.10.2017 v rámci pátého kola krajské ligy domácí utkání s celkem HK Kroměříž. Do duelu sice Blansko nastupovalo jako outsider, ale na hře to nebylo vůbec znát. Dlouho byl stav nerozhodný, ale ve třetí třetině dva rychlé góly hostů rozhodily hru domácích a Kroměříž si odváží všechny tři body.

První perioda byla rychlá, hrálo se ze strany na stranu a diváci byli svědky několika šancí. Velkou příležitost měl hned ve druhé minutě Král, jenž se ocitl zcela osamocen před Svobodou, ale brankář hostů Králův pokus pohotově schoval ve své lapačce. V šesté minutě však otevřeli skóre utkání hosté. Po ubráněné přesilovce se dostali hráči Kroměříže do protiútoku, Patrik Zavřel dostal touš na pravý kruh pro vhazování a svižnou střelou prostřelil Vlacha. Domácí se však rychle oklepali a měli několik dlouhých pasáží v útočném pásmu. V některých případech nechybělo mnoho a mohlo být vyrovnáno, ale obrana hostů v čele s brankářem Svobodou byla úspěšnější a do konce úvodní dvacetiminutovky žádný další gól nepadl a hosté tak šli do kabin s jednobrankovým náskokem.

12RM9236

Druhá třetina byla na branky opravdu bohatá. Hlavně její druhá polovina. V jednatřicáté minutě se po hrubé chybě hostů za brankou ke kotouči dostal David Bílý, který střílel téměř do prázdné brány a vyrovnával. Hosté rychle odpověděli a za minutu opět vedli. Jaroslav Jelínek dostal přihrávku do jízdy a jel zcela osamocen na Vlacha, kterého prostřelil rychlou střelou zápěstím. Blansko pak ovšem znovu vyrovnalo. Bílý dostal touš na modrou, vypálil dělovku a před brankou ještě tečoval střelu Jaroslav Hanzlík, ale Kroměříž opět za necelé dvě minuty odpověděla. Roman Šťastný dostal touš mezi kruhy a dělovkou propálil Vlacha.  Minutu před koncem však domácí zase vyrovnali. Byla to opravdová přestřelka. Hynek Grünwald vybojoval touš v útočné třetině, nahrál jej na Piláta, jenž pálil od modré. Puk se odrazil od jednoho z obránců a poté ho pohotově dorazil Tomáš Jílek.  Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 3:3.

Třetí perioda byla dlouho vyrovnaná a nebylo jasno o vítězi, ale ve čtyřicáté osmé minutě dali hosté dvě rychlé branky. Nejdříve byl úspěšný Petr Vaněk a následně prostřelil Vlacha po souhře s Gazdou i Petr Brada. Definitivní tečku zápasu dal Milan Merta, který dostal puk na levý kruh, popotáhl si jej a svižnou střelou skóroval. Bohužel tak ani dnes Blansko nezískalo žádné body. Dvě rychlé branky po sobě zapříčinily, že Dynamiters zatím zůstávají na posledním místě tabulky.

Autor: Jiří Komárek