Raketový start určil ráz utkání, Dynamiters porazili Březinu a slaví další tři body!

7.10.2018

V y š k o v – V rámci pátého kola krajské soutěže zajíždělo Blansko na led Vyškova, kde se střetlo s regionálním sokem, Sokolem Březina. Dynamiti podali koncentrovaný výkon, který korunoval Marek Pilát hattrickem a domů vezou výhru 5:2.

TJ Sokol Březina – Dynamiters Blansko HK 2:5

Branky a nahrávky:  15. Kozel (Nováček), 57. Dvořák (Nováček, Cívka) – 2. Pilát (Drenčko,Antoňů), 3. Jílek, 31. Pilát (Drenčko, Jílek), 50. Pilát, 59. Hanzlík

Dynamiters měli do utkání vstup jako ze sna. Ve druhé minutě se po krásné akci dostal kotouč na levé křídlo k Marku Pilátovi a ten střelou nad Holubovo rameno otevřel skóre. – 0:1. O minutu později to bylo o dvě branky. Holub vyjel pro kotouč za vlastní branku, ale místo rozehrávky namazal Tomáši Jílkovi před prázdnou branku a blanenský snajpr měl jednoduchou úlohu – 0:2. Domácí dostali možnost odpovědět v podobě přesilové hry, tu se jim i před mnohe šance využít nepovedlo a navýšit své vedení mohli hosté. Drenčko se dostal v dobré pozici ke kotouči, ale poslal jej těsně vedle branky Březiny. Snížit mohl domácí Hroudný, ale sám před Vlachem nezvládl zakončit. Změnu skóre tak přinesla až akce z patnácté minuty, kdy se k odraženému kotouči dostal domácí Kozel a poslal jej za bezmocného Vlacha – 1:2. V závěru třetiny se do šance dostala dvojice Nováček – Dupljaku, ale na fantoma v brance Dynamiters si nepřišli.

Úvod druhé části byl ve znamení tlaku hostující družiny, bohužel pro fanoušky Blanska se jim třetí branku vstřelit nepodařilo a na tahu tak byla Březina. Srovnat mohl Dupljaku, ale své pozicvi natřikrát zklamal a nepropálil Vlacha, respektive blokující hráče hostí. O navýšení vedení se před polovinou zápasu pokusil kapitán Antoňů, ale svou dělovku poslal těsně mimo. Na druhé straně jel sám na brankáře Nováček, ale nedokázal trefit branku. Patrně zlomový moment přišel ve třicáté minutě. Domácí Vlček si nepohlídal svůj dres a od sudího Grygery dostal dvě minuty za nedovolenou výstroj. O minutu později Dynamiters udeřili. Drenčko s Jílkem vybojovali puk Marku Pilátovi, jehož ránu do pravé šibenice zastavila až síť – 1:3. V závěru třetiny se mírně rozhořely emoce a o zápletku do záverečné části bylo postaráno.

Poslední třetina přinesla velké množství emocí a trestů. Konkrétně pět na straně domácích a tři na straně hostujícího celku. Blanenští přežili tlak svého soka na začátku periody a přesně v její polovině dokázali zasadit Březině čtvrtou ránu. Marek Pilát se dostal ke kotouči na levé straně a propálil gólmana Holuba – 1:4. Tři a půl minuty před koncem se domácím podařilo snížit. Nováček prošel s pukem přes modrou čáru, naservíroval jej Dvořákovi, jenž přehodil ležícího Vlacha – 2:4. Březina se nadechovala k poslednímu náporu, ale vaz jí definitivně zlomilo nahození Jaroslava Hanzlíka, jenž se od nerovnosti u hrazení odrazilo do brankoviště, kde si jej domácí brankář srazil do branky – 2:5.