Regionální derby se blíží! Souboj sousedů v tabulce svede Blansko s Březinou

5.1.2019

B l a n s k o
– Rok 2019 zahájí Blanenští hokejisté domácím soubojem s nedalekým soupeřem, kterým není nikdo jiný než TJ Sokol Březina. Zápas začíná 5. ledna v 18:00 na ZS v Blansku.

Dynamiters odehráli v dosavadním ročníku sedmnáct duelů, ve kterých získali 22 bodů. Tento bodový zisk je řadí na devátou příčku tabulky krajské hokejové ligy. Jedná se tak o poslední nepostupovou příčku do play-off.

Blansko se v druhé části soutěže postupně mátoří z krize, která jej postihla na konci první a začátku druhé poloviny ligy. Po prohrách v Kroměříži, doma s Uherským Brodem a Velkým Meziříčím se zablesklo na lepší časy a na kontě Dynamiters přistály dva body z Uherského Ostrohu. Následně přidali svěřenci Martina Světlíka výhru v nájezdech s Brumovem a narazili až v Břeclavi, kde prodlehli tamnímu týmu v prodloužení. Bodová šňůra tak čítá již tři zápasy.

Nejproduktivnějším hráčem Dynamiters je Michael Drenčko, jenž zamířil do sítě soupeře celkem v devíti případech a přidal 13 asistencí. Celkem tedy získal 22 bodů.
Na záda mu dýchá aktivní Tomáš Jílek, jenž je zároveň nejlepším střelcem Blanska s deseti góly.

Co se týče brankoviště Dynamiters, tak většinu letošní sezóny odchytal Martin Šenk, konkrétně 834 minut, ve kterých inkasoval 62 branek, jeho průměr gólů na zápas činí 4,46. Po zranění se také vrací Jarmil Vlach a i u něj se tak dá očekávat nárůst odchytaných minut.

TJ SOKOL BŘEZINA

Sokoli v dosavadním ročníku dokázali uhrát devatenáct bodů a prozatím se drží o jednu pozici níže než Blansko. Záplatka zápasu je tak jasně dána. Co se týče samotných výkonů Březiny, tak ty jsou značně rozporuplné. Tým okolo Adama Kozla dokáže přehrát každého, ale také s každým prohrát. Velikou slabinou sobotního soupeře Dynamiters je disciplína, kterou jasně demonstruje účet Filipa Nováčka, který se zastavil na těžko uvěřitelných 129 trestných minut. Co se týče kanadského bodování, tak na jeho čele se drží Jan Boček, který vstřelil 18 branek a na dalších šest jich přihrál.

V brance Březiny se vystřídali tři brankáři, David Holub, jenž naskočil v prvním zápase proti Blansku, dále pak Patrik Jakubčík, který odchytal nejvíce minut a jeho statistika inkasovaných branek za zápas ukazuje 4,07. Třetím do party je Jiří Hynšt se 127 odchytanými minutami.