Dynamiters po urputném boji prohráli úvodní duel sezóny

16.9.2017

Dynamiters Blansko HK 2:4 SKMB Boskovice

Blansko odstartovalo sezónu domácím utkáním s Boskovicemi. Role outsidera se na ledě vůbec neprojevila a hokej to byl po celou dobu vyrovnaný, tvrdý a plný šancí. Dynamiters se bohužel dopouštěli častých prohřešků a velká spousta trestných minut je nakonec stála zápas.

Branky a nahrávky:  16. Kuběna (Kazda, Jílek), 51. Berka (Bílý) – 8. Hnilička (Šebek, Krejčiřík), 34. Šebek (Dufek, Skácel), 50. Benýšek (Bednář, Krejčiřík), 57. Krejčiřík

Úvodní dvacetiminutovka přinesla rychlý a dravý hokej plný šancí na obou stranách. Ačkoliv šli Dynamiters do zápasu jako méně favorizovaný tým, na ledě se to vůbec neprojevovalo. Skóre otevřeli v osmé minutě hosté, když Lukáš Hnilička dostal kotouč mezi kruhy, udělal dva rychlé kroky a prostřelil Vlacha mezi betony. Hosté se touto brankou dostali do sedla a byli hodně aktivní. Obrana Blanska však všechny pokusy ustála a útok vrátil úder, když se v šestnácté minutě Dynamiters se usadili v útočném pásmu, po zmatku před brankou a několika odrazech se dostal k puku Ivo Kuběna a na jeho dorážku už Chvátal nestačil zareagovat. Do konce první třetiny žádná další branka nepadal a do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu 1:1.

Do druhé periody vstoupilo Blansko aktivněji. Napadali a chtěli strhnout vedení na svoji stranu. O to horší pro domácí tým bylo, když ve čtyřiatřicáté minutě dostali gól. Hosté se usadili v útočné třetině, David Šebek dostal touš mezi kruhy a nekompromisně prostřelil Vlacha. Dynamiters se snažili vyrovnat, ale Chvátal byl proti a druhou dvacetiminutovku končili hosté s jednobrankovým náskokem.

Závěrečná třetina měla podobný průběh. Boskovice deset minut před koncem vstřelily třetí branku, když využily přesilovku. Krejčiřík pálil dělovku od modré, kterou ještě tečoval jeden z útočníků. K odraženému puku se dostal Karel Benýšek, jenž neměl problém s dorážkou. Blansko však velice rychle odpovědělo a vstřelilo kontaktní branku jen půl minuty poté zásluhou Miroslava Berky. Dynamiters začali napadat ještě aktivněji, což zapříčinilo několik nedovolených zákroků a Boskovice nakonec v padesáté-sedmé minutě přidaly ještě jednu branku. Filip Krejčiřík si najel do útočného pásma a dělovkou propálil bezmocného Vlacha. Ačkoliv se domácí ještě snažili vyrovnat, žádná další branka nepadla a Boskovice si tak odváží všechny tři body.

Trenér Zdeněk Grünwald a jeho ohlas k utkání:

Samozřejmě mě mrzí výsledek. Prohráli jsme čtyři dva i když ten herní projev si myslím, že z naší strany nebyl až tak úplně špatný a na tu prohru to nebylo. Řekl bych, že to utkání bylo celkem vyrovnané, ale dáváme málo gólů. To je ten problém, že ve střeleckých situacích pořád máme tendenci přihrávat místo abychom rychle zakončovali. No a druhý problém je ten, že jsme měli moc vyloučených. Bylo jich asi sedm a jestliže odehrajeme vlastně jednu třetinu skoro celou bez jednoho hráče, tak se ty zápasy těžce vyhrávají.

Autor: Jiří Komárek