Šarvátky v hledišti, šarvátky na ledě, derby jako řemen ovládlo Blansko!

7.1.2019

B l a n s k o – Vyhrocený zápas se Sokolem přinesl mnoho šarvátek jak na ledě, tak i v hledišti.  I druhé regionální derby proti Březině dokázali hokejisté Blanska ovládnout a zvítězit 4:2. Na postupovou osmou pozici tak Blansko ztrácí pouhý bod.

Dynamiters Blansko HK – TJ Sokol Březina 4:2

(1:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 6. Drenčko (Sedláček), 21. Jílek (Král), 53. Vítek, 59. Grünwald – 28. Pokorný (Boček J., Dupljaku), 51. Kozel (Pokorný, Boček J.).  Rozhodčí: Hubl – Smetková, Tkáč. Vyloučení: 18:11, navíc Němec 10 min. OT + OK, Král 10 min. OT, Antoňů 10 min. OT (všichni DYN) – Švejda 5+OK (BRE). Diváci: 325.

Sestava domácích: Šenk (Vlach)- Sedláček, Jakubec, Pilát, Němec (A), Antoňů (C), Hanzlík – Král, Drenčko, Vítek, Berka, Hussein (A), Grünwald H., Novosad, Jílek, Antal, Šála. Trenér: Martin Světlík.

Sestava hostí: Jakubčík (Hynšt) – Pokorný, Švejda, Sedláček (A), Cívka, Štěrba, Burian, Boček M. – Buhaj, Boček J. (A), Hroudný, Kozel (C), Dupljaku, Kousalík, Ondráček, Malíř, Dvořák, Drahovzal. Trenér: Radko Křivinka.

V první třetině se museli hned z kraje domácí bránit několika nebezpečným akcím Březiny, která se snažila využít početní výhodu při dvojnásobném vyloučení Berky. To se týmu okolo kapitána Kozla nezdařilo a po jejím skončení zahrozili domácí. V šesté minutě se k odraženému puku po střele Sedláčka dostal Michael Drenčko a svou chirirgicky mířenou střelou poslal touš pod víko branky hostujícího Jakubčíka – 1:0. Domácí celek si i přes své vedení dokázal vypracovat několik slibných šancí, ale při Jakubčíkovi stálo štěstí a hostující brankář dál držel akcie svého týmu nad vodou. Podobně tomu bylo i na druhé straně, kde svůj tým držel zkušený Šenk. V závěru třetině došlo k první vážnější šarvátce, kdy se do sebe pustili Švejda s domácím Němcem, rozhodčí výstup obou hráčů ohodnotil dvou minutovým trestem, který si oba hráči přenesli do druhé části hry.

Oba vyloučení tak mohli hned z kraje druhé části sledovat, jak po nahrávce Krále posílá puk do sítě Tomáš Jílek – 2:0. Vyhrocený zápas pokračoval a domácí mohli své vedení během chvíle navýšit v přesilové hře, ale Vítkův pokus z mezikruží zamířil těsně nad. Podobně si počínal i Sedláček, jehož ránu z kruhu vytěsnil Jakubčík mimo prostor branky. Zápas se přiostřoval a rozhodčí Hübl měl co dělat, aby udržel emoce na uzdě. To se mu nepovedlo krátce před polovinou duelu, kdy se do sebe lehce pustili domácí Antal s hostujícím Sedláčkem, který se po jedné z ran teatrálně skácel k zemi. Jelikož se tak stalo při přesilové hře hostů, získal tak březinský Sokol možnost dvojnásobné početní výhody. V té se dostal k puku Pokorný a střelou do horních pater domácí klece propálil Šenka – 2:1. V závěru třetiny se do konfliktu s rozhodčím dostal Zdeněk Němec a dostal za svůj čin desetiminutový osobní trest.

Třetí část zápasu dlouho nepřinášela větších šancí. To změnila až dvojitá početní výhoda hostujícího týmu, kterou Březina dokázala využít a srovnat. K odraženému kotouči se v brankovišti dostal Kozel a doplácal puk do sítě – 2:2. V jednapadesáté minutě tak bylo vyrovnáno. Hráči Blanska se nevzdali a prokázali touhu po výhře. Dvě minuty po Kozlově brance se k puku po Jílkově neproměněné akci dostal domácí veterán Jiří Vítek a zaskočil blanenský zimní stadion, když propasíroval kotouč za záda Jakubčíka – 3:2. O chvíli později se hnal na Jakubčíka Milan Berka, ale těsně před zakončením byl faulován Švejdou a domácí dostali k dispozici trestné střílení.

K jeho exekuci se postavil Jiří Vítek, ale v tomto minisouboji zvítězil hostující brankář a holí zastavil bekhendový pokus domácího matadora. V závěru třetiny se hostující trenér odhodlal ke hře bez brankáře a při ní dokázal prchnout domácí Berka a jeho brejk zastavil loktem Jan Švejda, za což si vysloužil zasloužený trest na 5 minut a do konce zápasu. Právě zákrok Švejdy odstartoval šarvátku jak na ledě, tak i v hledišiti. Po několikaminutovém přerušení se opět rozběhla hra a půl minuty před koncem zápasu definitivně uzavřel skóre Hynek Grünwald a svou střelou propálil Jakubčíka počtvrté – 4:2.