SK Minerva Boskovice vs. Dynamiters Blansko HK – 8:0

29.9.2015

V pondělí 28. 9. 2015 pokračovala Krajská liga mužů Jižní Moravy a Zlína 3. kolem, které bylo okořeněno okresním derby mezi odvěkými rivaly, Boskovicemi a Blanskem. Zápas se odehrával na zaplněném boskovickém stadionu, kde diváci vytvořili bouřlivou atmosféru, jak už to bývá u těchto zápasů zvykem.

A teď k samotnému zápasu…Výsledek mluví za vše, mizérie pokračuje… Dynamiti odcestovali do Boskovic se 13 hráči a dvěma gólmany. Znovu museli být dva obránci, a to Tomáš Kocman a Petr Stejskal, zařazeni do řad útočníků. To proti silným Boskovicím už vizuelně vypadalo s Blanskem špatně, ale nikdo se nevzdává před bojem. Jediným cílem našeho mužstva bylo co nejdéle udržet těsný výsledek a zkusit se prosadit z protiútoků. I když Dynamiti inkasovali už ve třetí minutě z hole Kroupy. Výsledek 1:0 vydržel až skoro do konce první třetiny a to především díky dobře chytajícímu Jarmilovi Vlachovi. Těsně před odchodem do kabin jsme bohužel obdrželi ještě jednu branku. Výsledek 2:0 však nebyl nikterak hrozivý z pohledu probíhající hry.
Do druhé třetiny naši kluci nastupovali s odhodláním výsledek zvrátit a pokusit se Boskovice ještě potrápit. Tuto snahu, ale přetavili boskovičtí dvěma góly v úvodních pěti minutách třetiny. Blansko si ještě vytvořilo několik slibných pozic, ale znovu ztroskotávalo na nedůrazu v zakončení, nebo překombinování celé situace. Boskovice přidaly do přestávky ještě jednu branku a Blansko znovu po dvou třetinách prohrávalo 5:0.
Třetí třetina. Chtělo by se říct, že se jen dohrávala, ale derby je derby, oba týmy jely na doraz, nikdo nechtěl povolit. Ale produktivní byly zase jenom Boskovice. Přidaly další 3 branky a stanovili konečný výsledek na 8:0. Blansko potřetí v řadě prohrálo vysokým rozdílem a je nejvyšší čas nakopnout všechny motory a začít vyhrávat. To Boskovice zatím neztratily bod a zaslouženě vedou soutěž.

Příští zápas hrají Dynamiters v sobotu 3. 10. 2015 na svém ledě v Blansku s HC Lvi Břeclav B. Věříme, že si najdete cestu k nám na stadion podpořit naše kluky i v takto těžké situaci. Nyní je to potřeba více než kdy jindy. Budeme se na Vás těšit!


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

SPOLUFINANCOVÁNO:

Tabulka krajské ligy

PTýmZVVPPPPSkóreB
1.HC Brumov-Bylnice
2.SK Minerva Boskovice
3.HOKEJ Uherský Ostroh
4.SHKM Hodonín
5.HC Moravské Budějovice 2019
6.HK Kroměříž
7.HC Lvi Břeclav
8.HC Spartak Uherský Brod
9.HC Uherské Hradiště
10.HC Spartak Velká Bíteš
11.Dynamiters Blansko HK
12.HC Štika Rosice