Sto let republiky oslavili Dynamiters výhrou!

30.10.2018

B l a n s k o – V rámci dalšího kola krajské soutěže zajíždělo Blansko na led SHKM Hodonín. Se soupeřem z pohraničního města dokázali odehrát výborný duel, který blanenští hokejisté korunovali třemi body.

SHKM Hodonín – Dynamiters Blansko HK 2:3

(0:1, 0:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 45. Kučera (Tomi, Polesný), 56. Janás (Směřička) – 16. Sedláček (Jílek), 31. Majola (Král, Antal), 33. Vítek (Drenčko). Rozhodčí: Šiška – Kociňák, Šobáň. Vyloučení: 7:10.

Sestava domácích: Zollpriester (Luner) – Polesný, Rákoczy (A), Směřička, Crlík, Veselský, Lidák – Venclík, Kuba, Janás – Sajdl, Tomi, Kučera (C) – Výmola, Jajcay, Vacula. Trenér: Jan Prčík.

Sestava hostí: Šenk – Sedláček, Hejduk, Pilát, Němec (A), Antoňů (C), Hanzlík – Král, Drenčko, Vítek, Berka, Grünwald T., Majola, Jílek, Antal, Jakubec, Grünwald H., Kakáč. Trenér: Martin Světlík

Nepovedený zápas na ledě rosické Štiky chtěli hráči Blanska odčinit v den oslav sta let od založení republiky. Shodou okolností se tak stalo v místě rodiště prvního prezidenta. Tomáše Garrigua Masaryka. První třetinu dokázali Dynamiters směrem dozadu zvládnout na výbornou. Většinu šancí dokázala zastavit pozorná defenzíva a to co prošlo zlikvidoval v pohodě chytající Šenk. Mnoho šancí hostujícího týmu brankou neskončilo. Ta přišla až v šestnácté minutě, kdy se puku na modré čáře chopil Stanislav Sedláček a pěknou ranou propálil Lunera v brance Hodonína.

Druhá část hry přinesla mnoho šancí a také dvě branky. Nejprve se před Lunnerem perfektně zorientoval Richard Majola a pěkným pokusem bekhendem zúročil spolupráci Krále s Antalem – 0:2. O dvě minuty později prchl defenzívě Drtičů Drenčko. V situaci dvou na jednoho vyzval k zakončení Jiřího Vítka a ten třetím bodem ve třech zápasech za Dynamiters upravil na 0:3. Po čtyřiceti minutách vedlo Blansko na ledě favorizovaného Hodonína o tři branky.

Pět minut po začátku třetiny se domácím podařilo snížit. Zdeněk Kučera vybojoval puk na útočné modré a svůj únik završil střelou k pravé tyči – 1:3. Závěrečné perioda přinesla mnoho ostrých soubojů a jednu nepříjemnost pro trenéra Světlíka. V závěrečných minutách trefil domácí Rákoczy ve středním pásmu Hynka Grünwalda a ten opustil led na nosítkách. Domácímu týmu se pět minut před koncem podařilo snížit na rozdíl jediné branky. David Janás zvolil na levém křídle ideální zakončení a přesnou ránou překonal Šenka – 2:3. Poslední minuty Dynamiters zvládli a po výborném výkonu berou tři body.