Třetina hrůzy rozhodla zápas v Kroměříži

6.10.2019

K r o mě ř í ž – Blanenští odehráli ve třetím kole těžký duel na půdě Kroměříže. Svému soupeři bylo Blansko, s vyjímkou druhé třetiny, vyrovnaným soupeřem, ale domů odjíždějí bez bodu.

HK Kroměříž – Dynamiters Blansko HK 6:4

(1:0, 4:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 19. Zavřel (Vaněk), 29. Merta (Jelínek), 32. Gazda (Vaněk), 39. Zavřel (Kudlička), 40. Vaněk (Zavřel, Jelínek), 43. Murín (TS) – 40. Antoňů, 51. Král (Berka), 52. Vítek (Sedláček, Král), 54. Berka (Sedláček). Rozhodčí: Slavka – Hucl, Husák. Vyloučení: 4:6 (1:2). Diváci: 184.

Sestava domácích: Vlach – Sedláček, Antoňů M. „C“, Němec, Hejduk, Verner – Berka, Antal, Drenčko, Grünwald H., Vítek, Král, Grünwald T.. Trenér: Marek Antal.

Sestava hostí: Fajgl (Svoboda) – Nesrsta, Tkadlec, Jergl, Podepřel, Omelka – Murín, Gazda, Merta, Jelínek, Světlík, Zavřel, Vaněk, Kudlička, Hubík, Knápek. Trenér: Zdeněk Bečka.

První třetinu Blansko svého soupeře do větších šancí nepouštělo, nicméně i přesto dokázalo inkasovat. 69 vteřin před koncem úvodního dějství plách defenzívě Dynamiters Patrik Zavřel a posunul domácí do vedení.

Pokud se něco Dynamiters opravdu nepovedlo, tak to byla druhá třetina. Po poměrně slušných osmi minutách hry neuhlídlali hosté Milana Mertu, který se utrhl a překonal Vlacha podruhé. Na Mertu vzápětí navázal Gazda a s Dynamiters to nevypadalo nejlépe. V závěrečných minutách se prosadil podruhé v zápase Zavřel a Vaněk a Blansko prohrávalo 5:0. Osm sekudn před koncem se ke krásné střele dostal Marek Antoňů a jeho pokus propadl až do sítě – 5:1.

Třetí část se Dynamiters povedla neuvěřitelným způsobem. Svůj samostatný únik mohl zakončit gólem Grünwald, ale netrefil branku. Hosté sice inkasovali z tresnétho střílení z hole Murína, ale odpovědí byla krásná akce po ose Berka – zakončující Matouš Král, jenž trefil neomylně – 6:2. Po Králově trefě přišla přesilovka a v ní ukázková přihrávka Sedláčka na Jiřího Vítka, jehož zakončení neomylně rozvlnilo síť – 6:3. O několik minut později pak Sedláček svým pasem našel rozjetého Miroslava Berku, který forhendovou kličkou přelstil Fajgla.