Tříbrankový náskok nestačil, Blansko padlo po nájezdech

30.9.2019

B l a n s k o – Druhé kolo přivedlo na blanenský led nepříjemného soupeře – Lvi Břeclav. Stejně jako v loňském ročníku mohli diváci vidět velké množství branek, ale vítězství po nájezdech tentokrát odvážejí hosté.

Dynamiters Blansko HK – HC Lvi Břeclav 6:7sn

(3:0, 2:2, 1:4 – 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Vítek (Němec), 10. Král (Antoňů), 16. Jakubec (Hanzlík), 36. Grünwald H. (Vítek, Antoňů), 40. Král (Vítek, Grünwald H.), 59. Sedláček (Král, Drenčko) – 22. Průdek (Hrbatý), 31. Gabriška (Hrbatý), 41. Průdek (Göndör), 49. Gabriška (Zháňal, Hrbatý), 51. Lenkovič (Hrbatý), 58. Čápek (Papp), rozh. náj. Gabriška. Rozhodčí: Brzobohatý M. – Smetková, Tkáč. Vyloučení: 8:4 (2:2), navíc Göndör (BCV) 10 minut OT. Střely: 34:43. Diváci: 160.

Sestava domácích: Vlach (Šenk) – Sedláček, Hanzlík, Antoňů M. “C”, Němec, Hejduk – Berka, Kuběna, Jakubec, Grünwald H., Vítek, Král, Drenčko, Antal, Grünwald T.. Trenér: Marek Antal.

Sestava hostí: Král (Martinčík) – Čápek, Dora, Göndör, Papp “C”, Chlubna – Lenkovič, Nešpor, Sedláček, Hrbatý, Zháňal, Průdek, Svoboda, Gabriška, Kocúr. Trenér: Libor Pantůček.

Blansko mělo parádni vstup do zápasu. Hned ve druhé minutě doklepl Němcovu střelu do sítě Jiří Vítek a rozjásal tak bezmála dvě stovky diváků. V polovině první třetiny dostali domácí k dispozici přesilovku a dokázali ji proměnit. Antoňů nabil Matouši Královi, který poslal neomylně puk do sítě podruhé – 2:0. O šest minut později vyrazil hostující Král puk jen k dojíždějícímu Davidu Jakubcovi, jenž neměl problém s posláním puku do sítě – 3:0. V první třetině tak Blansko nemělo konkurenci a vše nasvědčovalo k tomu, že tři body zůstanou doma.

Hned z kraje druhé čísti však po rychlé akci snížil Průdek a drama bylo rázem na světě. Domácí Vlach musel být v permanenci, neboť hned dvakrát se na něj hnali osamocení hosté, jednička Dynamiters si však poradila. V jednatřicáté minutě pokazili domácí rozehrávku a Gabriška dostal puk za Vlacha podruhé. Snížení však vydrželo jen pět minut, neboť následně prchl obraně hostí Hynek Grünwald a zvýšil vedení domácích na 4:2. Těsně před koncem třetiny rozehrála druhá formace Blanska krásnou kombinaci a puk se po ose Grünwald – Vítek dostal k Matouši Královi a ten nezaváhal a přesnou střelou navýšil na 5:2.

Třetí třetinu poznamenal, stejně jako tu druhou. rychlý gól Břeclavi. V jednačtyřicáté minutě se opět prosadil Průdek a domácí se začali bát o vedení. To navíc stáhl na rozdíl jedné branky Gabriška. Definitivní srovnání přišlo v jednapadesáté minutě, kdy blanenskou halu zmrazil Lenkovič. Závěrečné minuty prodloužila porucha časomíry a když už se měřil čas na ruční stopky, tak přišel vedoucí gól Břeclavi z hole Čápka. Dynamiters se v závěru odhodlali ke hře bez brankáře a minutu před koncem poslal zápas do prodloužení Stanislav Sedláček.

V prodloužení už branka nepadla a šlo se do nájezdů. Tam se elegentně prosadil Král, když napodobil Petera Forsberga. Na jeho gól odpověděl hostující Gabriška. Základní série nerozhodla a muselo se jít do náhlé smrti, tam chyběly milimetry Králově druhé penaltě, když těsně přestřelil a naopak Gabriška se nemýlil a rozhodl.