V Břeclavi se pokusíme vybojovat nějaké body, burcuje před Vánočním zápasem Martin Šenk

21.12.2018

B l a n s k o – Klíčovým hráčem v zápase s Brumovem byl jednoznačně brankář Martin Šenk i přes tři inkasované branky dokázal svůj tým výrazně podržet a v nájezdech předvedl fenomenální výkon a podruhé v řadě přisoudil dva body na stranu Dynamiters.


Dva zápasy po sobě jste dokázali dotáhnout do nájezdů, které jste ovládli, jaké jsou pocity po vyhraném zápase s Brumovem?
Tentokrát jsou ty pocity horší, než před týdnem. Ztratili jsme bod. Je to blbý, v tabulce to může hrát roli, tak uvidíme. Doufám že nám to neudělá moc velkou škodu. Budeme bojovat dál.

Věřil jste si víc, po vyhraných nájezdech v Uherském Ostrohu?
Věřím si vždycky, bez toho bych tam nemohl jít (smích). Zase to vyšlo, takže paráda.

Tušil jsi co někteří hráči udělají, nebo šlo čistě o vyčkávání?
V té soutěži se u těch kluků nedá moc očekávat. Ten led byl na konci hodně špatný, narozdíl od vyšších soutěží nejezdí před nájezdy rolba, takže většina se to snaží rychel vystřelit. Měl jsem štěstí, dvakrát to šlo mimo, jeden nájezd jsem chytil, takže za mě dobrý.

V první třetině jste inkasovali dvě branky, jak jste to vnímal vy?
Ten první se těžko chytá. Bylo to z otočky a navíc to trefil opravdu pěkně, nad rukavici. Navíc první střela, první gól. To na sebevědomí moc nepřidá. Pořád však bylo dost času na otočení. U druhé branky jsem trochu uspěchal odraz od tyčky a myslel jsem že to bude posílat před branku, ale poslal to okolo nohy do sítě.

 

Jak moc vás v kabině ztracený bod mrzí?
Já myslím že si to kluci snad uvědomí. Do konce roku nám zbývá poslední zápas. Jedeme do Břeclavi, takže se tam pokusíme vybojovat nějaké body. Je tam velké kluziště, bude to hodně o bruslení, ale věřím že se to podaří.

Do sestavy se po zranění vrátil Jarmil Vlach. Je to úleva mít na střídačce oporu?
Super (smích). Jsem rád že Jarmil už začal trénovat, i když podle toho co říkal, tak to ještě není ideální. Věřím že se do toho dostane a bude i on platný pro tým.

Ve třech zápasech ve druhé polovině soutěže jste získali 4 body, vzhledem k soupeřům, které jste potkali, není to trochu nad plán?
Neřekl bych že je to úplně nad plán. Myslím si, že se jádro našeho týmu semklo, máme dobrou partu a i to se odráží a našich výsledcích. Ikdyž některé zápasy smolně prohrajeme, tak ten výkon není zase tak špatný. S Brumovem jsme bohužel nehráli dobře. Chybělo nám bruslení, ale buďme rádi za ty dva body.

Opět se potvrdilo, že se vám se slabšími týmy nedaří. V součtu jste s posledními dvěma týmy ztratili 7 bodů. Jak to změnit?
My jsme takový tým, který se rád přizpůsobí hře soupeře, takže když soupeř nevytváří tlak, tak zbytečně složitě rozehráváme a ztrácíme koutoče ve středním pásmu, což i proti Brumovu sehrálo velkou roli a stálo nás to ten bod navíc. Mohli jsme mít více šancí, přidat další gól a konec mohl být klidnější.

Již jste to naťukl, vstřelení branky jsou velkým problémem, kde vidíte vy největší slabinu týmu?
Z mého pohledu se oproti minulým ročníkům střelecky daří, ale pořád to není bůh ví jak dobré. Navíc není jen o vstřelených brankách. Na tři góly se doma musí brát tři body. Podle mě nás nejvíc tlačí bota v obranné fázi, což se přenáší na celkovou hru týmu. Těžko říct jak z toho ven, je to spíše otázka na trenéry.

Oproti předchozímu zápasu s Velkým Meziříčím, se vám proti Brumovu vůbec nedařila hra v početní výhodě. Čím si to vysvětlujete?
Řekl bych že proti Velkému Meziříčí to bylo rychleji sehrané, když se dostanete rychleji do zakončení, tak se to logicky i hůř brání. Tentokrát jsme na můj vkus až moc předržovali kotouče a zbytečně vyčkávali. Určitě by pomohla vyšší četnost střelby. Je hezké že ze dvou minut většinu držíme kotouč, ale bez té střely se nám ten gól vstřelit nepodaří.

Podruhé v řadě rozhodl samostatné nájezdy matador, Jiří Vítek. Jak vnímáte jeho šikovnost a zkušenost třeba na tréninku?
Tak Jirka je samozřejmě super šikovný hráč (smích). Je šikovný a pro tým je hlavně morální podpora, protože i ostatní cítí, že mají na ledě nekoho kdo umí rozhodnout zápas.

SPOLUFINANCOVÁNO:

Tabulka krajské ligy

#TýmZVVPPPPSkóreB
1TECHNIKA HOCKEY BRNO2218202154:7258
2HOKEJ Uherský Ostroh2214224141:8648
3HK Kroměříž221204693:8040
4HC Lvi Břeclav2211128110:9737
5HC SPARTAK Uherský Brod2210129103:10134
6Dynamiters Blansko HK229101298:8529
7HC Brumov-Bylnice227211290:12426
8HC Uherské Hradiště227101490:14323
9SHKM Hodonín B225111578:13518
10HC Boskovice224211599:13317