Všichni hrají svoji roli, někdo spadne do střely, někdo zastaví přihrávku, těší Martina Světlíka

7.1.2019

B l a n s k o – Ačkoli se výhra nad Březinou nerodila lehce a zejména mnoho šarvátek mu velkou radost nedělalo, tak hlavní trenér Dynamiters, Martin Světlík, po zápase neskrýval nadšení.


První zápas v novém roce a hned výhra…
Já musím zejména kluky hned ze začátku pochválit, protože jsou to dost důležité tři body. Kdo se přišel podívat, tak musí mít radost. Tohle jsou zápasy, na které se fanoušci chodí dívat rádi. Věřím že jsm tímto fanoušky pozvali na naše další utkání a budou nás chodit podporovat. Základním stavebním kamenem byl náš brankář, na jehož výkonu jsme stavěli. Zejména v oslabení nás významně podržel. Chápu že to někteří hráči neunesli, já sám jsem měl co dělat, abych to na té střídačce ustál. Já to nerad dělám, ale v tomto případě musím udělat vyjímku. Rozhodčí zápas bohužel nezvládli. Musel to vidět každý kdo byl na stadiónu. Na obě strany to byla velká katastrofa.

Dá se nějak zabránit vzrůstajícímu tlaku v takovém zápase?
Já si myslím že na takové zápasy musí být delegování zkušení rozhodčí. Né víceméně nováčci. I v tom krajském přeboru je ten hokej vyhrocený, všeobecně jde hokej dopředu a je tohle bylo víceméně derby. Je to totožný případ jako kdyby na zápas Blansko – Boskovice dali úplné začátečníky. To prostě nejde.

Opět jste předvedli týmový výkon plný bojovnosti…
Já mám radost, že hrajeme jako mančaft. Že se ti kluci semknou, dobře fungují v kabině a i na tom ledě táhnou za jeden provaz a jdou za vítězstvím. Někdo dá gól, někdo dva. To k tomu patří. Všichni hrají svoji roli, někdo spadne do střely, někdo zastaví přihrávku. To tam musí být a o tom to je. Právě tohle dává tomu mančaftu jeho sílu.

Opět jste měli hodně vyloučení a to i v případě že pomineme šarvátky. Dá se tomu nějak zabránit?
Já se budu opakovat, jsme mladý mančaft a máme celkem úzký kádr. Nemůžeme si dovolit luxus v podobě toho, že po zbytečném faulu hráče posadíme. Ve vyšších soutěžích můžete hráčům sáhnout na peníze, ale tady jsme v podstatě amatéři. Já mu to samozřejmě řeknu, můžu mu to říct dvakrát, třikrát a až pak ho můžu posadit.

Kde byl největší rozdíl oproti zápasu na ledě Březiny?
První zápas byl rapidně odlišný. Jeli jsme tam v deseti a jeli jsme to zkusit. Oni byli na začátku, teprve se rozkoukávali v soutěži a bylo to takové divoké. Oni jsou teď už zkušenější a tentokrát to vygradovalo, bohužel to rozhodčí nepodchytil hned na začátku a zvrhlo se mu to. Soupeřovi tvrdší hra sedí, my jsme chtěli spíše hrát hokej, takže si myslím, že kdyby rozhodčí nastavil přísnější metr, tak se nám hraje lépe.

 

SPOLUFINANCOVÁNO:

Tabulka krajské ligy

# Tým Z V VP PP P Skóre B
1 HOKEJ Uherský Ostroh 1 1 0 0 0 101 3
2 HK Kroměříž 1 1 0 0 0 125 3
3 HC SPARTAK Uherský Brod 1 1 0 0 0 61 3
4 SK Prostějov 1913 1 1 0 0 0 73 3
5 HC Lvi Fosfa Břeclav 1 0 0 0 1 37 0
6 HC Uherské Hradiště 1 0 0 0 1 16 0
7 Dynamiters Blansko HK 1 0 0 0 1 512 0
8 HC Brumov-Bylnice 1 0 0 0 1 110 0
9 HC Boskovice 0 0 0 0 0 00 0