Dobrý začátek na výhru nestačil. Dynamiters podlehli Boskovicím 6:4

24.8.2018

B o s k o v i c e – První přípravný duel nevyšel Dynamiters zcela dle přestav a na ledě rivala z Boskovic nedokázali zvítězit. Ačkoli tým okolo kapitána Marka Antala již vedl o tři branky, tak se do Blanska vrací s prázdnou. Třemi body se prezentoval Tomáš Jílek.

SK MINERVA BOSKOVICE – DYNAMITERS BLANSKO HK 6:4

Branky a nahrávky:  17. Skácel (Štancl, Hnilička), 34. Klaus (Maksa), 34. Karný (Bednář), 52. Pelikán (Šebek, Vágner), 54. Václavík (Benýšek), 60. Bednář (Brabec) – 10. Jílek (Sedláček), 11. Král (Jakubec, Drenčko), 18. Hussein (Jílek, Berka), 31. Jílek (Berka)

Skóre prvního přípravného duelu v následující sezóně dokázali otevřít hostující Dynamiters, když se v deváté minutě po pasu od Sedláčka prosadil Tomáš Jílek. Hned 24 vteřin po první brance se třepotal puk v síti Chválata podruhé, když se k puku dostal Matúš Král a propálil domácího brankáře. Boskovicím se podařilo v sedmnácté minutě snížit zásluhou Skácela, ale dvoubrankové vedení vrátil Blansku přesnou střelou Adam Hussein. První třetinu tak ovládlo Blansko poměrem 3:1.

Druhá dvacetiminutovka se zpočátku nesla ve znamení vyloučení a její první polovina přinesla hned pět menších trestů. Branky začaly padat až ve druhé části prostřední periody. Nejprve to byli opět hosté, konkrétně opět Tomáš Jílek, který využil své příležitosti a Dynamiters vedli nad mistrem Krajské ligy již o tři branky. Domácí však nezahodili hokejku do žita a do konce třetiny dokázali zásluhou Radka Klause a Tomáše Kárného stáhnout náskok Blanska na rozdíl jediné branky.

Záverečná část utkání dlouho nepřinášela, podobně jako prostřední část duelu, žádný gól. Až v 52. minutě propálil Vlacha v hostující kleci Aleš Pelikán. Následně poslal Boskovice do vedení Václavík a Blansko rázem v utkání ztrácelo. V poslední minutě se hokejisté Dynamiters odhodlali ke hře bez brankáře a Luboš Bednář poslal v poslední vteřině puk do odkryté klece. Blansko tak podlehlo Boskovicím 6:4.