Dynamiters Blansko HK vs. HK Kroměříž – 0:5

27.9.2015

V sobotu 26. 9. 2015 proběhlo 2. kolo Krajské ligy mužů Jižní Moravy a Zlína a Dynamiters Blansko přivítalo Kroměříž. Ta v úvodním zápase vyhrála na domácím ledě nad Uherským Hradištěm 6:2 a do Blanska přijela potvrdit svoji výkonnost. To mužstvo Dynamiters mělo za cíl odčinit vysokou prohru, kterou si přivezlo z Velké Bíteše. Naše mužstvo však mělo ztíženou pozici z důvodu personálních ztrát. Oproti prvnímu zápasu blanenským chyběl Jiří Vystrčil a David Jakubec, který se zranil v pátečním tréninku a bude zřejmě chybět 14 dní. A tak bylo naše mužstvo nuceno posunout dva obránce, Tomáše Kocmana a Milana Berku, do útoku a hrát tak na pět obránců a devět útočníků.

Hned z úvodu utkání bylo jasné, kdo dnes bude diktovat tempo. Kroměříž začala svým typickým agresivním hokejem a Blansko se snažilo pečlivě bránit. Do šancí se Dynamiti dostávali jen zřídka a moc práce kroměřížskému gólmanovi nepřipravili. Obrana povolila v sedmé minutě, kdy se z dorážky prosadil kroměřížský forvard Jelínek. Kroměříž dál tlačila a do přestávky přidala ještě jeden gól z dorážky a tak mužstva odešla do kabin za stavu 0:2.
Do začátku druhé třetiny nastupovalo Blansko s oslabením z konce 1. třetiny. Kroměříži se podařilo prosadit a zbylých 37 vteřin přesilovky využít. Další střídání šli Dynamiti znovu do 4, když fauloval Sedláček. Kroměříž znovu naskytnutou šanci využilo a navýšilo svůj náskok na 0:4. Blansko se však nevzdalo a bojovalo dál. I když Kroměříž povolila ve svém snažení s vědomím si svého náskoku, Blansko svoji hru zvedalo. Bohužel se však nevyvarovalo jednoho propadení v rohu svého obraného pásma a Kroměříž vedla 0:5.
Ve třetí třetině chtěli Dynamiti výsledek upravit a zapsat si minimálně jeden čestný zásah. Bohužel i přes zlepšenou hru mužstva se to nepodařilo a v některých situacích nám snad i chybělo trošku toho hokejového štěstíčka. Ani Kroměříži se nepodařilo navýšit skóre a tak zápas skončil 0:5 z pohledu domácích.

Jako kladné hodnocení z tohoto zápasu může být zlepšená hra ve třetí třetině a to jak v obraně, kdy jsme nedovolili soupeři skórovat, tak i v útoku, kdy jsme si vytvořili několik slibných střeleckých příležitostí. Od hry ze třetí třetiny se můžeme odrazit do dalších bojů. Pokud budeme předvádět podobný hokej a ještě lepší, pak by neměl být problém uhrát s každým soupeřem dobrý výsledek.

V pondělí 28. 9. 2015 na státní svátek pokračuje soutěž Krajské ligy 3. kolem a náš tým čeká okresní derby s Boskovicemi. Zápas se bude konat od 17:15 na stadiónu v Boskovicích. Všichni fanoušci a příznivci hokeje jsou srdečně zváni. Určitě nás čeká skvělá podívaná!!