HC Uherské Hradiště vs. Dynamiters Blansko HK – 8:3

11.10.2015

V sobotu 10. 10. 2015 Dynamiters Blansko odehrálo zápas na ledě Uherského Hradiště. Byl to souboj dvou posledních celků v tabulce. V případě vítězství by Blansko svého soupeře ponechalo na dně tabulky a odskočilo by mu na rozdíl pěti bodů. Do Uherského Hradiště odjížděli Dynamiti znovu v oslabené sestavě pouze s dvanácti hráči do pole. Během týdne nemohli ani naši kluci naplno trénovat z důvodu poruchy rolby, která byla mimo provoz od pondělí do pátečního rána. Protože stadion v Blansku náhradní rolbou nedisponuje, byl provoz stadionu přerušen. Takže Dynamiti absolvovali pouze předzápasový páteční trénink. I s těmito problémy vyjeli naši kluci do boje.

A teď k samotnému zápasu…
Těžko se mi hodnotí výkon, který Dynamiti předvedli. Vůbec totiž neodpovídal tomu, že by se chtěli z toho „srabu“ dostat. Někdy se dá vyzdvihnout i přes prohru určitá část zápasu, ale tady se dá maximálně vyzdvihnout první dvě střídání!!! Už ve druhém střídání šli totiž Dynamiti do vedení 0:1 po trefě Tomáše Jílka. To bylo od našeho týmu vše. Pak už byli vidět jen domácí. Ti měli po celý zápas větší pohyb a především chuť vyhrát.
Jen v krátkosti. Do první přestávky se povedlo domácímu mužstvu vstřelit pět branek a bylo po zápase…Domácím narostla křídla a Dynamiters se dostali ještě do větší bezmoci, než kterou doposud předváděli.
Druhá třetina výsledkový rozdíl moc nezměnila. Obě mužstva vstřelila po jedné brance a do třetí třetiny se vstupovalo se skóre 6:2.
Během prvních pěti minut poslední části zápasu vstřelili domácí další dvě branky. V patnácté minutě se podařilo Blansku pouze zkorigovat výsledek na 8:3, který vydržel až do konce.

Pokud nebudeme počítat přípravné zápasy, pak náš tým obdržel třetí osmičku v sezóně. Tento fakt je děsivý a svědčí o velké nepohodě v týmu. Samozřejmě, že není optimální hrát každý zápas na 12 lidí, ale na to se bohužel vymlouvat nemůžeme. V takovéto situaci se ukáže, komu bije srdce pro hokej, pro tým, pro vítězství, pro Dynamiters a pro Blansko. Je nejvyšší čas změnit od základu přístup hráčů i vedení ať už k zápasům, tak i k tréninkům. Je na každém, aby si sáhl hluboko do svědomí a zeptal se sám sebe, jestli jede na maximum svých možností. V tuhle chvíli je pouze pár hráčů, kteří si mohou říct ano. Hokej je týmový sport a těchto pár hráčů bez pomoci nic nezmůže. Dokud nebudeme táhnout za jeden provaz jako jeden muž, čekají nás další podobné výsledky. Teď je to na každém hráči zvlášť, jak se k tomu postaví.

Na další zápas, který se hraje v sobotu 17. 10. 2015 v 17:00, jedou Dynamiters na stadion do Rosic, kde je přivítají domácí Štiky.