HHK Velké Meziříčí vs Dynamiters Blansko HK – 8:2

30.12.2015

V sobotu 19. 12. se konalo poslední kolo Krajské ligy mužů Jižní Moravy a Zlína v tomto kalendářním roce. Blanenští Dynamiters odjeli na led Velkého Meziříčí s vidinou prodloužit sérii výher. To se však nepovedlo i z důvodu velkých ztrát v sestavě Blanska. I když trenér Grünwald povolal hráče B-týmu, nakonec většinu zápasu odehráli naši borci na dvě formace.

Hned od první minuty utkání ukazovali domácí, že dnes to pro Blansko nebude lehké utkání. Velké Meziříčí je proslulé svým miniaturním kluzištěm, na kterém se hraje velmi rychlý hokej. To většinou Dynamitům vyhovuje, ale vzhledem k situaci velkých změn v sestavě, zápas našemu týmu nesedl. Nerozhodný stav vydržel až do dvanácté minuty, kdy Martina Šenka v brance Blanska prostřelil domácí Maštera a Meziříčí šlo do vedení. Na první branku ještě do konce třetiny navázal Mašek a do kabin se šlo za stavu 2:0.

Blansko se v kabině oklepalo z úvodní dvacetiminutovky a po stažení sestavy na dvě pětky vlétli Dynamiters na domácí tým. Z úvodního tlaku vytěžili naši kluci branku, kterou ve druhé minutě třetiny vstřelil navrátilec Mirek Berka. Stav 2:1, ale nevydržel dlouho. Domácí zařadili vyšší rychlostní stupeň a šli si tvrdě za vítězstvím. Snaha domácích se brankově projevila už v šesté minutě druhé třetiny, kdy se trefil opět Maštera. Během dalších osmi minut přidali domácí ještě tři branky a bylo rozhodnuto.

Do třetí třetiny už naši kluci nastoupili s cílem zkorigovat výsledek. To se povedlo už v sedmé minutě poslední třetiny, kdy se trefil Jílek. To ale bylo ze strany hostů vše. Do konce zápasu přidali domácí ještě dvě branky a zápas tak skončil 8:2.

Blansko po zlepšených výkonech potvrzených pěti vítězstvími, schytalo pořádnou vánoční nadílku. Nebudeme si však nic nalhávat. Předvedený výkon si o nic jiného ani neříkal, bohužel…

Nyní nás čeká vánoční přestávka, kterou budou mít naši kluci prodlouženou až do 9. 1., díky volnému kolu. Věříme, že si odpočinou a nový rok 2016 zahájí vítězstvím.

Nyní se soutěž rozdělí na dvě poloviny a to na polovinu Jižní Moravy a polovinu Zlína. Mužstva odehrají dvoukolově zápasy stylem každý s každým v rámci své poloviny. Body se budou započítávat do společné tabulky obou polovin. Do poloviny Jižní Moravy jsou zařazeni kromě Dynamiters Blansko HK ještě mužstva Boskovic, Rosic, Velkého Meziříčí a Velké Bíteše. První zápas odehrají Dynamiti již zmíněného 9. 1. proti mužstvu Rosic. Zápas se odehraje na zimním stadionu v Blansku tradičně v 18:00. Přijďte si zpříjemnit sobotní podvečer a zafandit si na hokej. Těšíme se na Vás!