Měli jsme hrozně moc vyloučených, hodnotí domácí utkání s Boskovicemi Tomáš Jílek

17.9.2017

Blansko v sobotu odstartovalo sezónu domácím utkáním proti úřadujícímu mistru z Boskovic. Duel byl od začátku do konce vyrovnaný, ale velké množství vyloučených na straně Blanska zkomplikovalo domácím průběh utkání a Dynamiters nakonec prohráli s Minervou 2:4. Zápas pro nás v rozhovoru shrnul Tomáš Jílek, jenž si připsal asistenci u první branky Dynamiters.

Jak hodnotíte dnešní zápas z vašeho pohledu?Tomáš Jílek

Nehráli jsme špatně, ale měli jsme hrozně moc vyloučených a dělali jsme individuální chyby. Pak taky nedáváme góly.

Byl jste u první branky Blanska, jak byste ji popsal z vašeho pohledu?

Nahrával jsem puk k tyčce Davidovi Kazdovi, ten to nahrál před bránu Ivošovi. Bylo to trefený nějak ze vzduchu, prostě dobrá haluz.

Na začátku druhé periody jste byli aktivnější než soupeř, ale poté jste dostali gól. Jak velká rána to pro vás byla?

Bylo to špatný. Do konce té první třetiny jsme vyrovnali stav na 1:1, pak jsme dostali laciný gól a pak se to špatně dotahuje.

Kde se podle vás utkání lámalo?

Myslím si, že na těch vyloučeních. Zaprvé jsme měli hodně vyloučených a potom jsme měli nabídnutých také plno přesilovek, ale nejsme schopní z toho dát gól.

Hrálo se hodně do těla, vyhovuje vám takováto hra?

Já si myslím, že jo. Utkání je pak o něco vyhrocenější, pro mě je to lepší a dynamičtější.

Ve třetí třetině došlo v rohu ke střetu, po kterém zůstal na ledě ležet jeden hráč Boskovic. Následně se tam strhla pořádná mela, ve které jste byl také přítomen. Co se tam stalo?

Řekl bych, že je to jeden takový velice známý hráč, který takhle padá pořád, takže si myslím, že jsme ho trefili čistě a on spadl a válel se na zemi. Trošku to přifilmoval.

Jak hodnotíte atmosféru tohoto okresního derby?

Fanoušci byli vynikající, hlavně od půlky zápasu.

Autor: Jiří Komárek