Dynamiters Blansko HK 3 - 5 TECHNIKA HOCKEY Brno

15.1.2023 - 17:00 v Blansko

B l a n s k o – Netradičně v neděli 15. 1. 2023 přivítali hokejisté Dynamiters Blansko tým TECHNIKA HOCKEY BRNO, který pevně drží první místo krajské ligy.

DYNAMITERS BLANSKO HK – TECHNIKA HOCKEY BRNO 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 4. Müller (Hussein), 36. Šmahel (Němec), 49. Malý (Šmahel, Král) – 10. Pospíšil (Račický, Benýšek), 40. Stehlík (Jurča, Fojt), 45. Benýšek (Štrauch, Sedláček), 54. Hroudný (Štrauch), 59. Hledík. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1, Střely: 46:32, Vhazování: 33:38,  Diváci: 65.

Sestava domácích: Šenk (Vlach) – Sedláček, Němec, Antoňů M., Hussein, Rašovský, Staněk – Král, Malý, Šmahel, Müller, Grünwald, Antoňů T., Berka, Antal, Kubíček, Kuběna. Trenér: Ivo Kuběna.

Sestava hostí: Skoupý (Alexa) – Fojt, Sedláček D., Úlehla, Věžník, Rosendorf, Strýček, Kubica – Hroudný, Pospíšil, Račický, Mokrohajský, Štrauch, Benýšek, Jurča, Hledík, Svatuška, Stehlík. Trenér: Jiří Rech.

Tento fakt domácí borci nevzali v potaz a od začátku utkání svého soupeře přehrávali. Převahu domácích korunoval na konci 4. minuty Tomáš Müller a otevřel tak skóre utkání – 1:0. Domácím se dále dařilo soupeře přehrávat, ale v 10. minutě hosté z brejkové situace dva na jednoho a zásluhou Pospíšila srovnali – 1:1. Zbytek třetiny přinesl několik vyloučení na domácí straně, čímž byli útočné aktivity zpomaleny. Obranné čtveřice domácích však zvládli ubránit útočné snahy hostů a tak se šlo do kabin za stavu 1:1.

Druhá třetina začala jako ta první, náporem domácích. Hosté sice hrozili z rychlých protiútoků, Dynamiters si vytvořili spoustu šancí, ale příliš mnoho jich neproměnili. Hostující gólman měl spoustu práce a vybičoval se k výbornému výkonu. Dokonce se mu podařilo uspět i proti dvojici domácích hráčů, kteří na něj uháněli. Snaha Dynamiters byla nakonec odměněna vedoucí brankou, Jiří Šmahel svůj samostatný únik v 36. minutě zakončil blafákem nad beton hostujícího gólmana – 2:1. Do konce třetiny se hostům podařilo vyrovnat, domácí faul v útočném pásmu byl potrestán vyrovnávací brankou Stehlíka na 2:2 na začátku 40. minuty.

Ve třetí třetině nebyla převaha domácích tak výrazná, navíc ve 45. minutě, opět po protiútoku, šli hosté poprvé do vedení z hole Benýška2:3. Dynamiters tato branka nerozhodila a pokračovali stále stejně aktivně. Za to přišla odměna v podobě vyrovnání z hole Vojty Malého ve 49. minutě – 3:3. V 54. minutě z nenápadné akce šli hosté znovu do vedení, kdy po nenápadné střele Hroudného z úhlu vykročili za vítězstvím v zápase – 3:4. Domácí se nevzdali, vrhli se do útoku, ale jejich útočné snahy končili na hostujícím brankáři. Postupem času se domácí borci stále více tlačili do zakončení, které bohužel nepřišlo. Naopak dvě minuty před koncem využil hostující Hledík mezírku v obraně domácích a hosté tak odskočili na konečných 3:5. Na výsledku nic nezměnil ani závěrečný risk domácích bez brankáře. Domácí tak i přes herní a střeleckou převahu lídra tabulky neudolali, domácí útočníky můžou mrzet neproměněné šance zejména ve druhé třetině.