Dynamiters Blansko HK 5 - 4p HC Brumov-Bylnice

2.10.2021 - 17:00 v ZS Blansko

DYNAMITERS BLANSKO HK – HC BRUMOV-BYLNICE

5:4 pp

(1:1, 2:2, 1:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Jílek (Müller), 30. Grünwald (Šmahel, Král), 33. Drenčko, 47. Müller (Drenčko, Sedláček), 64. Král (Majola) – 17. Bublák (Lysák L.), 25. Lysák M. (Matula), 36. Matula, 54. Lysák L. (Vaněk). Vyloučení: 7:8, Střely: , Diváci: 57.

Sestava domácích: Vlach (Külzer) – Němec, Sedláček, Antoňů M., Antoňů T., Hanzlík, Kubíček – Král, Šmahel, Grünwald, Drenčko, Jílek, Müller, Kuběna, Majola, Antal. Trenér: Radko Křivinka.

Sestava hostí: Zubo (Žižka) – Vaněk, Strnka, Divoš V., Lysák T., Lysák M., Častulík, Matula, Bublák, Lysák L., Obadal, Macháč, Divoš M., Důbrava, Trenér: Milan Pažitka

V sobotu 2.10.2021 do Blanska zavítal soupeř z Brumova-Bylnice. Již před startem utkání bylo jasné, že domácí nebude čekat lehký soupeř, jelikož hostující hokejisté v minulém kole dohnali 4 brankovou ztrátu a zcela otočili zápas s Technikou Brno. Domácí borci šli do zápasu s velkou chutí napravit prohru v minulém kole.

Blanenští na soupeře opravdu „vlétli“ a hostující brankář měl od úvodních minut spoustu práce. Počáteční tlak přinesl branku již ve čtvrté minutě zápasu, kdy se na brankovišti prosadil Tomáš Jílek, 1:0. Domácí pokračovali v náporu a vytvořili si i spoustu šancí, které opravdu volali po gólu. V této pasáži hry však domácí druhou branku nepřidali. Šance byly občas nedůrazně zakončené, a navíc se k výbornému výkonu rozchytal hostující brankář Andrej Žižka. Hosté tedy tyto těžké chvíle přečkali a začali nebezpečně hrozit z brejků. Domácí měli stále více ze hry, ale nevyužitých šancí již bylo příliš, což chvíli před odchodem do kabin potrestal Radim Bublák a z nenápadné akce vyrovnal, 1:1.

Druhá třetina začala podobně jako ta první, blanenští zamknuli soupeře v jeho třetině. Hned v úvodu třetiny domácí hráli déle než minutu přesilovku 5 na 3. V této zdvojené výhodě domácí vyslali na branku hostí několik střel, ale žádná z nich neměla potřebnou razanci a směr. Domácí tuto výhodu nevyužili a hosté se naopak ještě ve vlastním oslabení ujali vedení. Domácí obrana trestuhodně dlouho nechala Michala Lysáka v ideální střelecké pozici, 1:2. Naši borci zareagovali nejlepším možným způsobem, ještě zvýšili aktivitu v útočném pásmu. Nutili hosty k chybám a faulům a tvořili se velmi slibné šance. V polovině utkání vyrovnal Hynek Grünwald, který z mezikruží tvrdou střelou nedal brankáři šanci, 2:2. O pár minut později se individuálně prosadil Michal Drenčko, který využil přesilovku a strhl vedení na stranu Blanska, 3:2. Nutno podotknout, že domácí nehráli přesilovky dobře, naopak se více prosazovali za rovnovážného stavu. Tento fakt ještě více zdůraznil hostující Dominik Matula, který v jedné z blanenských přesilovek získal ve středním pásmu kotouč a svůj samostatný únik proměnil, 3:3. Do konce třetiny domácí ještě ubránili první přesilovku hostů a do kabin se šlo opět za nerozhodného stavu.

Do třetí třetiny vstoupili domácí s odhodláním zápas strhnout na svoji stranu. Ve 42. minutě opět hráli domácí krátkou přesilovku 5 na 3, nicméně s touto výhodou, stejně jako s pokračující přesilovkou 5 na 4 naložili neslavně. Přestože měli domácí stále více ze hry, tlak již nebyl tak drtivý, hosté organizovaně bránili a když mohli, tak hrozili z nebezpečných protiakcí. Ve 47. minutě Tomáš Müller zpracoval dlouhou přihrávku na hranici útočné modré čáry, a ač lehce obtěžován hostujícím hráčem, strhl vedení opět na stranu domácích, 4:3. Blanenští nezačali bránit výsledek, ale stále se tlačili do útočných akcí. Deset minut před koncem se zdálo, že hosté nenajdou sílu na vyrovnání, nicméně domácí jim nabídli velmi dlouhou přesilovku 3 proti 5, za kterou následovalo ještě dlouhé oslabení 4 proti 5. Hosté dvojnásobnou přesilovku sehráli o poznání lepé než domácí, již první střela skončila na tyči domácí branky, druhou velmi nebezpečnou střelu lapil Martin Šenk, ale z další akce již hosté zásluhou Lukáše Lysáka vyrovnali, 4:4. Hosté pokračovali v dlouhé přesilovce (7 minut) prakticky až do konce třetí třetiny a měli tak velkou šanci na to zápas strhnout opět na svoji stranu. Domácím se tuto nevýhodu podařilo obětavě ubránit a utkání tak dospělo do prodloužení.

V prodloužení hraném 3 na 3 často bývá k vidění hodně šancí a často dojde i rozuzlení celé večerní zápletky. Nejinak tomu bylo i dnes, po několika šancích na obou stranách Matouš Král v samostatnému úniku nezaváhal a rozhodl o tom, že bod navíc zůstává v Blansku, 5:4pp.