Štiky odplavaly z Blanska s prázdnou

10.2.2018

Dynamiters Blansko HK 4:1 HC Štika Rosice

Branky a nahrávky: 2. Jílek (Sedláček), 15. Grünwald (Jakubec), 20. Grünwald (Jílek), 50. Hanzlík (Antoňů, Jílek) – 23. Šíma (Krejčí)

Dynamiters odehráli v sobotu domácí utkání se Štikami z Rosic a duel měli ve svých rukou doslova od prvních minut zápasu. Útok předváděl parádní akce, obrana dělala jen minimum chyb a Vlach byl vždy pohotový a připravený zasáhnout. Blansko nakonec vyhrálo 4:1 a připisuje si za tuto výhru další body do tabulky.

Blansko nastupovalo do sobotního utkání v roli favorita a hráči to hned ve druhé minutě potvrdili, když otevřeli skóre utkání. Stanislav Sedláček vystřelil tvrdou ránu od modré, touš se pak zamotal někde kolem brankáře Rosic, čehož využil pohotový Tomáš Jílek, který se nejrychleji v brankovišti zorientoval a kotouč dorazil za bezmocného brankáře hostů. Štiky se však nenechaly zastrašit a snažily se vyrovnat. Vlach předvedl několik úctyhodných zákroků a hlavně díky jeho práci v brankovišti si Blansko náskok udrželo.

V patnácté minutě udeřili Dynamiti znovu. Jakubec dostal kotouč na modrou, popojel si na střed, vystřelil a puk tečoval Hynek Grünwald, který tak usměrnil touš do horního růžku branky. Šance měli i hosté, například když Krobauer tečoval střelu těsně před brankou, ale Vlach předvedl pohotový zákrok a podržel svůj tým. Minutu před koncem Jambor fauloval a domácí dokázali přesilovku využít. Krásnou kombinaci předvedlo duo Grünwald-Jílek. Grünwald přihrál Jílkovi na pravý kruh, Jílkovu střelu z první Nos lapil, ale puk se odrazil zpět k Jílkovi, jenž ještě vrátil přihrávku na levý kruh Hynku Grünwaldovi. Ten už zakončil do prázdné branky, jelikož Nos neměl šanci stihnout tento přesun. Do kabin se po první dvacetiminutovce šlo za stavu 3:0.

Ze začátku druhé třetiny byly o něco aktivnější Štiky. Ve třiadvacáté minutě se jim také podařilo snížit, když Patrik Šíma vystřelil z pravého kruhu, puk ještě tečoval jeden z obránců a na tuto teč již Vlach nestačil zareagovat. Blansko se však rychle z tohoto obdrženého gólu zotavilo, uspořádalo obranu a vytvářelo si šance. Horké chvilky zažili hosté, když se po špatné rozehrávce ocitl Nos za brankou a Šála měl odkrytou klec, ale bránící hráč střelu zablokoval. Úspěšný nebyl ani dorážející Grünwald. Rosice však nezaostávaly a měly několik dobrých příležitostí, avšak Vlach byl ve formě a všechny ofenzivní choutky hostů končily v jeho výstroji. Žádná jiná branka již nepadla a po druhé třetině Blansko vedlo 3:1.

V závěrečné dvacetiminutovce již převzali iniciativu hlavně domácí, kteří urputně útočili i bránili. Hlavně první pětka nedala soupeři ani metr místa a Rosice se horko těžko dostávaly do slibnějších příležitostí. Hynek Grünwald byl hodně blízko ke zkompletování svého druhého hattricku v sezóně, když trefil tyčku. Hanzlík v padesáté minutě byl však úspěšnější a vstřelil čtvrtou branku Blanska. Antoňů střílel z pravého kruhu, Nos střelu jen vyrazil a pohotový Jaroslav Hanzlík touš dorazil za záda brankáře Rosic. Ke konci duelu Vlach předvedl několik zákroků hlavičkou a udělal tak parádní tečku za tímto duelem. Blansko poráží Rosice 4:1 a všechny tři body zůstávají doma.

Autor: Jiří Komárek