Dynamiters vyráží do Uničova

22.9.2017

Dynamiters čeká po sobotním domácím utkání s Boskovicemi další zápas. V rámci druhého kola krajské ligy hráči odehrají duel s týmem HC Uničov. Ani jeden z celků ve svém prvním utkání v sezóně nebodoval a zatím nemají v tabulce žádný bod. Úvodní buly padne 23.9.2017 v 17:00

Dvacet šest branek ve dvou zápasech

V minulé sezóně spolu mužstva odehrála celkem dvě utkání. Diváci byli svědky opravdových hokejových přestřelek a brankářům se o těchto zápasech musí zdát noční můry dodnes. Celkově padlo dvacet šest branek. Ano, čtete správně. Nejprve v jedenáctém kole Blansko padlo s Orli 4:7 a v předposledním utkání základní části minulého roku rozstříleli Dynamiters Uničov 9:6. Z takových výsledků není ani možné pokusit se odhadnout, jak zítřejší klání těchto dvou rivalů skončí.

R16_0363

Úvod sezóny Uničov nezvládl

Ani jeden z týmů sice nebodoval, ale Dynamiters se předvedli na úvod sezóny lépe. Jejich hra s Boskovicemi byla vyrovnaná a dlouho nebylo rozhodnuto o vítězi. To se ovšem nedá říct o zítřejším soupeři Blanska. Orli odehráli svůj úvodní duel ve Velkém Meziříčí, kde již v první minutě obdrželi branku. Ve třetí minutě vyrovnali, ale do konce třetiny ještě obdrželi dvě branky a do kabin se šlo za stavu 3:1 pro Velké Meziříčí. Ve druhé periodě vstřelil Uničov kontaktní branku a ještě držel krok, ale závěrečná perioda byla plně v režii domácích, kteří vstřelil dalších pět branek a Uničov padl s Velkým Meziříčím 2:8, díky čemuž má nejhorší skóre v tabulce.

Blansko zápas s Minervou prohrálo hlavně kvůli častým vyloučením, které je stály body. Pokud se poučí z chyb a hráči budou disciplinovanější, mají velké šance na získání prvních bodů do tabulky.

Autor: Jiří Komárek